Miejska Partyzantka Ogrodnicza

W Patronite od 27.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1163

Liczba Patronów: 892

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
330 miesięcznie
14 680 łącznie

Muzeum Ogrodnictwa Miejskiego

600 zł

miesięcznie

55%

osiągnięto

270 zł

brakuje

Zielona transformacja świadomości dokonuje się na naszych oczach, staje się naszą codziennością. Nazwa Muzeum brzmi trochę przewrotnie. Ale już się przyjęła. Mamy lokal, który niestety comiesięcznie pochłania okrągłą sumkę, mamy i projekt ekspozycji oraz sporo eksponatów. Mamy też dużą bibliotekę, którą chcemy udostępniać każdej chętnej osobie . Wszystko to w zacisznym otoczeniu, które przekształcamy na jeszcze bardziej przyjazne. Pojawiają się tam elementy "nowej zieleni miejskiej" - zielony dach, zielona ściana, ogród deszczowy, parklet, uprawy skrzynkowe. To bardzo ważne bo część ekspozycji jest z założenia stale dostępna dla przechodniów. Pozostają jednak rachunki, bieżące konserwacje, naprawy, budowanie wszystkich nowych obiektów, organizacja wystaw czasowych, zakup literatury, eksponatów kolejnych... Dopiero z Twoim wsparciem nabierze to pełnego kształtu.

Niezależnie od kwoty, która wspierasz ten projekt będziesz mieć zawsze bezpłatny wstęp do muzeum.

Jeśli kiedykolwiek udzielałaś lub udzielałeś wsparcia Partyzantce kwotą co najmniej 20 zł miesięcznie Twoje nazwisko pojawi się na ścianie honorowych darczyńców.

Jeśli wsparcie to kwota 100 zł miesięcznie będziesz mógł lub mogła spędzić... noc w muzeum. Jeśli sobie życzysz, to z osobą towarzyszącą. Jest do tego miejsce, a po zakończonym remoncie planujemy uruchomić taką możliwość. Lokalizacja jest atrakcyjna bo w pobliżu największego parku miejskiego w Polsce (Park Śląski), jednocześnie miejsca częstych koncertów i festiwali (Stadion Śląski).

Pogotowie ratunkowe

1 500 zł

miesięcznie

22%

osiągnięto

1 170 zł

brakuje

Przy "zleceniach", których się podejmuję - jako animator Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej, promotor ogrodów społecznych, edukator zbieractwa dzikich roślin jadalnych - często jedynym wynagrodzeniem bywa dobre słowo. Cieszy mnie możliwość pomagania i te przejawy wdzięczności, które do mnie trafiają. Czasem jednak trudno jest spełniać wszystkie prośby.

Twoje wsparcie ułatwi interwencje w sprawach, które wymagają obecności - blokowanie wycinek, odwiedzanie urzędów, spotkania edukacyjne w niezliczonych miejscach, pomoc w sadzeniu nowych roślin czy porządkowaniu terenów zieleni, na których inni postawili już krzyżyk. Twoja wpłata jest dlatego bardzo ważna.

Jeśli wspierasz Partyzantkę dowolną kwotą, pisz lub dzwoń. Im mniej będę musiał przejmować się podejmowaniem zleceń zarobkowych, tym bardziej będę do Twojej dyspozycji.

Partyzant zawodowiec

3 000 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

2 670 zł

brakuje

Partyzant zawodowiec, to zielony ninja do wynajęcia - wskrzesza aleje, wydłuża godziny otwarcia Muzeum Ogrodnictwa Miejskiego i zwiększa jego ofertę, służy doświadczeniem, wiedzą, kontaktami i czasem. No właśnie - czasem. Dzięki Twoim wpłatom mam wreszcie czas by spisać wszystkie botaniczne, urbanistyczne i prawne wskazówki dla roślinolubów, chcących zasieleniać swoją okolicę bez czekania na namaszczenie z góry. Dzięki Twojemu wsparciu mam czas na nieskrępowane dokończenie podręcznika dla zielonych partyzantów. Dzięki Tobie przechodzę na zawodowstwo.

Osoby, które kiedykolwiek wpłacały 100 złotych miesięcznie dostana wydrukowany podręcznik z dedykacją. Jeśli będzie taka potrzeba, przyjadę do nich w dowolny zakątek Polski. Będę prowadził urzędową batalię w obronie drzew lub w celu zazielenienia pustego terenu. Pozostaję do dyspozycji i "pod telefonem".

Przy wyższej kwocie lub dłuższej wpłacie zaproszę na program rezydencyjny do Muzeum, pokażę zieloną okolicę, będę przewodnikiem i animatorem.

Wskrzeszone aleje

200 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

12 drzew rocznie to sporo jak na miejskie warunki. Czasem to więcej niż zostało przy niejednej ulicy i to całej. Gdyby zatem "co miesiąc" sadzić jedno drzewo w miejscu wyszczerbienia w alei... Pisząc "co miesiąc" mam na myśli systematycznie odkładane pieniędzy przez cały rok. Gdy skumuluje się odpowiednia kwota i wybrane zostaną odpowiednie do danej lokalizacji gatunki, przystępuję do działania.

Dotychczasowych (stan na 3 czerwca 2021) swoimi wpłatami sprawiliście, że docelowe miejsce znalazło 5 lip, 85 brzóz, 2 czereśnie, 5, klonów, 8 jaworów, 4 jesiony, dwa świerki, 2 orzechy włoskie i jeden wiąz szypułkowy oraz niezliczone byliny (bluszcze, jukki, rojniki, rozchodniki). Nie wszystkie zostały nasadzone bezpośrednio przy ulicy ale zawsze w bliskości ruchu samochodowego.

Jeśli wspierasz Partyzantkę, napisz czy chcesz posadzić drzewo w jakiejś intencji, a może chcesz nadać drzewu imię ważnej dla Ciebie osoby lub umieścić pod jego korzeniami list w butelce z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. Wszystko to mogę zrealizować na Twoje życzenie. Daj tylko znać.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Halina Lewandowska
Halina Lewandowska
Próg: 5 zł
marja piotrowska
marja piotrowska
Próg: 5 zł
Joanna Niewiadomska
Joanna Niewiadomska
Próg: 25 zł
Martyna Michalik
Martyna Michalik
Próg: 25 zł
Olga Śmietanowska
Olga Śmietanowska
Próg: 10 zł
Michał Sałaciński
Michał Sałaciński
Próg: 100 zł