Autorze - zadbaj o swoją wizytówkę!

Obrazek posta

Zapewne znasz już podstawowy artykuł o konstrukcji profilu (instrukcja w 10 krokach) - wiesz już więc, czym jest wizytówka i co zrobić, aby... wypełnić ją źle. Dziś zagłębimy się w szczegóły tworzenia tej sekcji!

Musisz wiedzieć, że po wysłaniu profilu do akceptacji (przycisk "wyślij do akceptacji" w ostatnim kroku kreatora profilu, pamiętaj o nim!) konto nie trafia z automatu na stronę główną. Wcześniej administratorzy Patronite wczytują się w Twój profil i przesyłają wskazówki co należy zmodyfikować, by konto mogło zostać uruchomione.

Najwięcej problemów sprawiają Twórcom PROGI, CELE oraz sekcja O AUTORZE, czyli wizytówka. Ten poradnik pokaże Ci, jak zaprojektować idealną wizytówkę, która zachwyci Patronów - i naszych administratorów!

Zaczynamy?

KROK 1: TREŚĆ

Masz do wyboru kilka opcji*:

 1. zero treści, niech się dzieje co chce
 2. przeklejasz dwa zdania z krótkiego opisu, może Twój potencjalny Patron nie zauważy?
 3. opis Twojej twórczości zajmuje 5 linijek i nie jesteś w stanie napisać nic więcej
 4. tworzysz prawdziwy, spójny tekst. Opisujesz siebie, swoją pracę, dokonania i plany na przyszłość. Piszesz również o tym, skąd pomysł na założenie profilu na Patronite odpowiadając na krótkie pytanie: dlaczego patronite?”

*Wcale nie... Zapewne domyślasz się, że nie był to test wielokrotnego wyboru, tylko jedna opcja jest prawidłowa. Pamiętaj, że jeżeli znajdziesz się w punkcie 3, administratorzy chętnie nakierują Cię co warto dopisać. 

 

KROK 2: GRAFIKI

Z własnego doświadczenia - grafiki, obrazki, fotografie przyciągają uwagę, ale:

 1. muszą być dobrej jakości
 2. muszą być spójne z tekstem
 3. muszą mieć dobre wymiary

Nie potrzeba wiele, aby uatrakcyjnić profil prostymi grafikami. Przy tworzeniu sekcji „o Autorze” zwróć uwagę na swoje konta w social media. Masz logotyp? Dodaj go!

Autor każdej kategorii znajdzie na swoich kanałach coś czym może "upiększyć"swój profil. Poniżej znajdziesz kilka przykładów jak połączyć treść i grafikę w jedną spójną całość.

Jak widzisz, wszystkie graficzne elementy nie mają standardowych wymiarów. Najlepiej dodać takie, o dużo większej szerokości w porównaniu do ich długości.  Przykładowe wymiary: 1500x500px, 1200x300px, 600x200px. 

 

Jak dodać obrazek?

 1. z paska narzędzi wybierz ikonę obrazek

 2. przejdź do zakładki "Przeglądaj lub wgraj"

 3. wybierz plik, który chcesz dodać i naciśnij przycisk "Dodaj zdjęcie"

 4. Naciśnij przycisk "OK" i gotowe :)

KROK 3: EDYCJA TEKSTU

Kreator, który spotkasz przy uzupełnianiu sekcji "o Autorze" pozwala odpowiednio wyedytować Twój tekst. Możesz pogrubiać, podkreślać, użyć kursywy, zmienić kolor, styl, załączyć link, dodać grafikę, film z Youtube i tak dalej...
Kilka wskazówek dotyczących edycji:

 1. warto pogrubić niektóre słowa, aby wyróżnić je spośród całego tekstu (pamiętaj! nie cały akapit, nie wygląda to dobrze :))
 2. nie dodawaj zbyt wielu stylów i kolorów, minimalizm jest w cenie!

 3. wyjustuj tekst! wyrównany jednocześnie do lewej i prawej wygląda najlepiej :)

 

KROK 4: DLA YOUTUBERÓW

Sekcja "o Autorze" to miejsce, w którym powinien znaleźć się Twój filmik. Pamiętaj jednak, co za dużo to nie... dodaj maksymalnie 3 prace. Jeżeli dodasz link YT w sekcji social media, osoby zaciekawione Twoją pracą na pewno przejdą na Twój kanał. 

Jak dodać filmik?

 1. z paska narzędzi wybierz ikonę "Załącznik wideo z YouTube"
 2. wklej adres URL do wideo z Youtube
 3. nacisnij "OK" i już :)

 

Dziękuję za uwagę! Mam nadzieję, że te (być może dla niektórych oczywiste) kroki pomogą przy tworzeniu Twojej wizytówki. Przejście przez wszystkie nie trwa długo, a przynosi efekty. 

W razie pytań, wątpliwości jesteśmy do dyspozycji: kontakt@patronite.pl!

 

 

dla autorów funkcje profilu

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...