Autorze - zadbaj o swoją wizytówkę!

Obrazek posta

Zapewne znasz już podstawowy artykuł o konstrukcji profilu (instrukcja w 10 krokach) - wiesz już więc, czym jest wizytówka i co zrobić, aby... wypełnić ją źle. Dziś zagłębimy się w szczegóły tworzenia tej sekcji!

Musisz wiedzieć, że po wysłaniu profilu do akceptacji (przycisk "wyślij do akceptacji" w ostatnim kroku kreatora profilu, pamiętaj o nim!) konto nie trafia z automatu na stronę główną. Wcześniej administratorzy Patronite wczytują się w Twój profil i przesyłają wskazówki co należy zmodyfikować, by konto mogło zostać uruchomione.

Najwięcej problemów sprawiają Twórcom PROGI, CELE oraz sekcja O AUTORZE, czyli wizytówka. Ten poradnik pokaże Ci, jak zaprojektować idealną wizytówkę, która zachwyci Patronów - i naszych administratorów!

Zaczynamy?

KROK 1: TREŚĆ

Masz do wyboru kilka opcji*:

 1. zero treści, niech się dzieje co chce
 2. przeklejasz dwa zdania z krótkiego opisu, może Twój potencjalny Patron nie zauważy?
 3. opis Twojej twórczości zajmuje 5 linijek i nie jesteś w stanie napisać nic więcej
 4. tworzysz prawdziwy, spójny tekst. Opisujesz siebie, swoją pracę, dokonania i plany na przyszłość. Piszesz również o tym, skąd pomysł na założenie profilu na Patronite odpowiadając na krótkie pytanie: dlaczego patronite?”

*Wcale nie... Zapewne domyślasz się, że nie był to test wielokrotnego wyboru, tylko jedna opcja jest prawidłowa. Pamiętaj, że jeżeli znajdziesz się w punkcie 3, administratorzy chętnie nakierują Cię co warto dopisać. 

 

KROK 2: GRAFIKI

Z własnego doświadczenia - grafiki, obrazki, fotografie przyciągają uwagę, ale:

 1. muszą być dobrej jakości
 2. muszą być spójne z tekstem
 3. muszą mieć dobre wymiary

Nie potrzeba wiele, aby uatrakcyjnić profil prostymi grafikami. Przy tworzeniu sekcji „o Autorze” zwróć uwagę na swoje konta w social media. Masz logotyp? Dodaj go!

Autor każdej kategorii znajdzie na swoich kanałach coś czym może "upiększyć"swój profil. Poniżej znajdziesz kilka przykładów jak połączyć treść i grafikę w jedną spójną całość.

Jak widzisz, wszystkie graficzne elementy nie mają standardowych wymiarów. Najlepiej dodać takie, o dużo większej szerokości w porównaniu do ich długości.  Przykładowe wymiary: 1500x500px, 1200x300px, 600x200px. 

 

Jak dodać obrazek?

 1. z paska narzędzi wybierz ikonę obrazek

 2. przejdź do zakładki "Przeglądaj lub wgraj"

 3. wybierz plik, który chcesz dodać i naciśnij przycisk "Dodaj zdjęcie"

 4. Naciśnij przycisk "OK" i gotowe :)

KROK 3: EDYCJA TEKSTU

Kreator, który spotkasz przy uzupełnianiu sekcji "o Autorze" pozwala odpowiednio wyedytować Twój tekst. Możesz pogrubiać, podkreślać, użyć kursywy, zmienić kolor, styl, załączyć link, dodać grafikę, film z Youtube i tak dalej...
Kilka wskazówek dotyczących edycji:

 1. warto pogrubić niektóre słowa, aby wyróżnić je spośród całego tekstu (pamiętaj! nie cały akapit, nie wygląda to dobrze :))
 2. nie dodawaj zbyt wielu stylów i kolorów, minimalizm jest w cenie!

 3. wyjustuj tekst! wyrównany jednocześnie do lewej i prawej wygląda najlepiej :)

 

KROK 4: DLA YOUTUBERÓW

Sekcja "o Autorze" to miejsce, w którym powinien znaleźć się Twój filmik. Pamiętaj jednak, co za dużo to nie... dodaj maksymalnie 3 prace. Jeżeli dodasz link YT w sekcji social media, osoby zaciekawione Twoją pracą na pewno przejdą na Twój kanał. 

Jak dodać filmik?

 1. z paska narzędzi wybierz ikonę "Załącznik wideo z YouTube"
 2. wklej adres URL do wideo z Youtube
 3. nacisnij "OK" i już :)

 

Dziękuję za uwagę! Mam nadzieję, że te (być może dla niektórych oczywiste) kroki pomogą przy tworzeniu Twojej wizytówki. Przejście przez wszystkie nie trwa długo, a przynosi efekty. 

W razie pytań, wątpliwości jesteśmy do dyspozycji: kontakt@patronite.pl!

 

 

dla autorów funkcje profilu

Zobacz również

Dlaczego mój profil nie został zaakceptowany?! 10 powodów
Kiedy warto założyć profil na Patronite? Poznaj 10 scenariuszy!
Pieniądze to nie wszystko! Kiedy nie zakładać Patronite?

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...