Konto Autora - instrukcja w 6 krokach

Obrazek posta

Jak zostać Autorem?

Pierwszym poważnym krokiem do sukcesu na Patronite jest poprawne wypełnienie profilu Autora. Nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać – wystarczy wiedzieć, jak prawidłowo wypełnić każde z pól kreatora.

WAŻNE: by administratorzy mogli uruchomić konto Autora, Twórca musi spełnić dwa, podstawowe warunki: 1. posiadać twórczość (jeden film czy wpis na blogu się nie liczą!) 2. posiadać choćby minimalną społeczność, z której mogą zrekrutować się Patroni. Bez tych dwóch elementów, ruszanie z profilem na Patronite nie przyniesie pozytywnych skutków :)

Kreator Profilu

Zabierzmy się za konkrety. Po pierwsze - stwórz nowy profil, rejestrując się na Patronite!

Domyślnie, każdy nowy użytkownik Patronite loguje się jako Patron. By zmienić status konta, należy kliknąć ikonę „Zostań Autorem” w swoim profilu.

Tym sposobem zyskaliśmy dostęp do Kreatora Profilu. Przechodząc między kolejnymi krokami, będziemy wypełniać dane, które złożą się w gotowy profil. Każdy punkt oznaczony gwiazdką (*) jest wymagany do akceptacji profilu!

Krok 1  - Dane

Niektóre pola w tej sekcji są oczywiste, ale część sprawia Autorom problemy – zajmiemy się właśnie nimi:

 • Krótki link profilu* - warto z niego skorzystać, wpisując Twój nick lub nazwę, która ma wyświetlać się w linku (po wpisaniu np. "przykladowyautor"  link do profilu będzie wyglądał tak: https://patronite.pl/przykladowyautor a nie https://patronite.pl/profil/319907/jan-kowalski).
  Ważne! Krótki link profilu może zawierać jedynie litery (bez polskich znaków), cyfry i myślniki.
 • Nazwa, widoczna na Twoim publicznym profilu - jeśli chcesz, by zamiast Twojego imienia i nazwiska, profil widniał pod inną nazwą (np. programu, bloga, organizacji etc.) wystarczy wpisać ją w tym właśnie polu.
 • Jeśli chcesz założyć konto dla firmy lub organizacji, pamiętaj o zaznaczeniu przycisku na dole strony. Sprawdź Czym różni się osoba fizyczna od prawnej?

Pamiętaj, że za pomocą polecenia "Podgląd", które znajdziesz w kolejnych podstronach Kreatora Profilu, możesz podejrzeć, jak prezentuje się Twój profil!

Krok 2 - Social media*

Warto wskazać Patronom, gdzie mogą lepiej poznać Twoją twórczość i pasję, dodając w tej sekcji linki do Twoich kanałów social media. Administratorzy również mają szerszy obraz zakresu Twoich działań.

Uwaga, korzystając z podglądu Profilu, koniecznie sprawdź, czy linki do kanałów social media działają prawidłowo! Każdy profil musi mieć uzupełnione przynajmniej jedno pole (odnośnik do strony, facebooka, youtuba etc.)

Zobacz tutaj, jakie media społecznościowe możesz udostępnić na swoim profilu!

Krok 3 – Wizytówka*

Zanim zabierzesz się za tworzenie wizytówki, progów i celów, przejrzyj profile innych Autorów. Znajdziesz inspiracje, pomysły i ogólny ogląd, jak może wyglądać właściwie wypełniony profil. To działa!

W tej sekcji musisz uzupełnić krótki opis profilu oraz Wizytówkę. W krótkim opisie warto w kilku zdaniach opisać to, czym się zajmujesz i kim jesteś. Wizytówka to ogólny opis Twojej działalności - pamiętaj, że w treści możesz wstawiać zdjęcia, ale i osadzać YouTubowe filmy (wystarczy skorzystać z narzędzia, dostępnego na pasku - ikona YouTube). Warto opisać tutaj swoją pracę, dokonania i plany na przyszłość. Jak długa powinna być wizytówka? Cóż, lepiej żeby była nieco zbyt długa, niż gdyby kończyła się na dwóch zdaniach.

W procesie tworzenia profilu można wypełnić treść wizytówki, ale można też ją pominąć. 

Jak źle wypełnić wizytówkę?

 • Wpisać dwa zdania, przeklejone z krótkiego opisu
   
 • Osadzić trzy youtubowe filmiki, bez żadnego tekstowego komentarza
   
 • Wkleić jedno zdjęcie
   
 • Wkleić „lorem ipsum” (prawdziwy przypadek!)
   
 • Stworzyć prawdziwy, tekstowy strumień świadomości, który jest tak długi, że kółko scrolla w myszce rozgrzewa się do czerwoności

 

Krok 4 – Progi*

To bardzo ważna sekcja – prawdopodobnie najważniejsza w całym profilu. Prawidłowa konstrukcja progów jest niezbędna do akceptacji profilu! Zajrzyj do poradnika, by dowiedzieć się więcej na temat idealnych progów.

Krok 5 - Finanse*

Tutaj trzeba wpisać numer polskiego konta bankowego, na które będą wpływały wypłaty. Domyślnie włączone będą 2 metody płatności: Tpay oraz PayPal. Po aktywacji profilu będzie można włączyć jeszcze płatność kartami.

Krok 6 – Posumowanie*

W ostatnim kroku znajduje się przycisk "Wyślij do weryfikacji" - po zakończeniu prac nad profilem, prześlij go do nas! Po zgłoszeniu, nasi administratorzy będą mogli przyjrzeć się profilowi i zasugerować modyfikacje, lub zaakceptować profil - wówczas pojawi się na stronie głównej.

KROK 7 (po akceptacji) - WERYFIKACJA DANYCH

Rozpoczniemy od sekcji, która jest najważniejsza po aktywacji konta, bo wiąże się z wpłatami Patronów. Po aktywacji konto widnieje jako "Wizytówka", a Patroni nie widzą ustalonych przez Ciebie progów. Żeby mogli wspierać musisz się zweryfikować.

Uruchomiliśmy sekcję, która służy  dodatkowej weryfikacji Waszych danych. Mimo, że nie jesteśmy wielkimi fanami dodatkowej biurokracji, to jednak takie działania pozwalają upewnić się, że w naszej grupie nie ma żadnej “czarnej owcy” - czyli Autora, który podszywając się pod kogoś innego, może zaszkodzić całej naszej społeczności.

 

✔ By wypełnić formularz dodatkowej weryfikacji, zaloguj się i przejdź do tej sekcji.

 

Jak wygląda sam proces? W pierwszym kroku wypełniasz swoje dane osobowe (i - jeśli prowadzisz działalność/organizację - dane firmowe). W kolejnym kroku wysyłasz dokumenty, potwierdzające dane i czekasz na weryfikację ze strony administratora. Jeśli wszystko się zgadza (niekiedy administratorzy mogą prosić o poprawki), cały proces się kończy.

Jeśli nie chcesz wysyłać skanów/zdjęć dokumentów, Twoje konto może zostać zweryfikowane za pomocą metod pomocniczych. Napisz do nas maila na kontakt@patronite.pl (wcześniej uzupełniając niezbędne dane w kroku pierwszym) i poinformuj, że chcesz skorzystać z weryfikacji alternatywnej. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszych administratorów.

Więcej o samej weryfikacji przeczytasz - tutaj.

 

PAMIĘTAJ! W razie jakichkolwiek pytań, pisz do nas bez wahania:
kontakt@patronite.pl

 

dla autorów ważne zakładanie profilu

Zobacz również

Widget Patronite!
Masz wiadomość!
ZIPSEE "Cyfrowa Polska" - ojciec sukcesu Patronite!

Komentarze (38)

Trwa ładowanie...