Basia Borowiecka

W Patronite od 09.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
3 853 łącznie
Kolarstwo jest moją pasją i życiem. Po części można powiedzieć, że stało się moją pracą, biorąc pod uwagę czas jaki mu poświęcam i zaangażowanie. Jednak z wykształcenia jestem fizjoterapeutką, na co dzień pomagam w salonie rowerowym, a do kolarskiej pracy dokładam zamiast na niej zarabiać.

O Autorze

Jestem dwukrotną Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym (2019 i 2021), dwa razy stawałam na niższych stopniach podium w tej dyscyplinie (2018 – brązowy medal MP, 2020 – srebrny). Dwa razy wygrałam też Mistrzostwa Polski w MTB XCM (2019 i 2020) i chciałabym obronić ten tytuł w 2021. Moim celem średnioterminowym jest start na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Mimo, iż trenuję dopiero od 2016 r., moje wyniki udowadniają, że to, co robię, ma sens. Kolarstwo stało się moją pasją i życiem. Po części można powiedzieć, że stało się też moją pracą, biorąc pod uwagę czas, jaki mu poświęcam i zaangażowanie. Jednak z wykształcenia jestem fizjoterapeutką, na co dzień pomagam w salonie rowerowym, a do kolarskiej pracy dokładam, zamiast na niej zarabiać. Choć mam wspaniałych partnerów sprzętowych, którzy wspierają mnie, wyposażając w niezbędne do ścigania i treningu wyposażenie, to jednak na co dzień, do realizacji treningów i przede wszystkim - startów w zawodach, potrzebna jest gotówka. Pomimo, że ścigam się w Elicie i jestem w reprezentacji Polski, to niestety – jak w wielu innych dyscyplinach – wsparcie systemowe ze strony państwa jest minimalne. Dlatego też wszelka pomoc finansowa, jaką udaje mi się pozyskać dzięki Patronite, jest dla mnie niezmiernie cenna i niezbędna do realizacji moich kolarskich planów.

A wydatki związane z profesjonalnym uprawianiem sportu (bo tak to traktuję) są niemałe… Piszę o nich więcej w zakładce ‘CELE’ – zajrzyj więc tam, aby dowiedzieć się więcej.

 

Moja historia 

Moja przygoda z rowerem zaczęła się od zwykłych wycieczek w 2014 roku. Często oglądałam w telewizji relacje z wyścigów i myślałam, że chciałabym robić to, co oni. Moją idolką była (i jest nią do tej pory) Maja Włoszczowska oraz Marianne Vos. Marzenia napędzają działanie. Teraz ścigam się z nimi i sama staję się motywacją dla innych. 

W 2015 r. za pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze kupiłam rower górski. We wrześniu tego samego roku wystartowałam w pierwszym wyścigu. Na mecie czułam zupełny brak sił i byłam obolała po upadku, ale szczęśliwa, że pokonałam swoją słabość i ukończyłam ten wyścig.
Tydzień później pojechałam kolejny maraton, który już wygrałam.

gdynia

W 2017 r. zaczęłam uprawiać kolarstwo przełajowe. Systematyczne treningi zaowocowały pierwszym medalem Mistrzostw Polski w kategorii Elita. W styczniu 2018 r. wywalczyłam brązowy medal w Koziegłowach. Rok później wywalczyłam tytuł Mistrzyni Polski CX w Strzelcach Krajeńskich.

W 2020 r. zdobyłam srebrny medal w Szczekocinach, ale w 2021 r. odzyskałam koszulkę Mistrzyni Polski CX we Włoszakowicach.

mp

We wrześniu 2019 r. zdobyłam Mistrzostwo Polski w MTB XCM w Gdyni, które obroniłam w 2020 r.

podium

Kocham się dzielić moją kolarską pasją, dlatego pomagałam niewidomym i słabowidzącym jako pilot tandemu. Z partnerką Justyną Kiryła wywalczyłyśmy 7 m-ce na Mistrzostwach Świata w Maniago we Włoszech oraz 2 m-ce na Pucharze Świata w Corridoni we Włoszech w maju 2019 r.

tandem

Od grudnia pokazuję Wam moje kolarskie życie za pomocą filmów. Są to relacje z wyścigów oraz cała "procedura" przedstartowa.

Znajdziecie tam również opis mojego sprzętu oraz porady odnośnie dbania o swoje wyposażenie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Lowenhoff
Tomasz Lowenhoff
Próg: 100 zł
Łukasz Derheld
Łukasz Derheld
Próg: 32 zł
Cezary Szypowski
Cezary Szypowski
Próg: 32 zł
Bartek Rymszewicz
Bartek Rymszewicz
Próg: 48 zł
Paweł Frankowski
Paweł Frankowski
Próg: 30 zł
Pozdrowienia ze szlaku
Pozdrowienia ze szlaku
Próg: 50 zł