Medycy na Ulicy

W Patronite od 05.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 624

Liczba Patronów: 909

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
880 miesięcznie
21 948 łącznie

Dach nad głową - kolejne mieszkanie treningowe.

2 200 zł

miesięcznie

40%

osiągnięto

1 320 zł

brakuje

Kiedy nasz podopieczny wydarty z dna czeluści piekieł, po zakończeniu terapii chce dalej walczyć o swoje życie, nie odmawiamy pomocy. Specjalnie dla cierpiących na zaburzenia potraumatyczne byłych przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, którzy doświadczają bezdomności, stworzyliśmy projekt Dach nad Głową: nasi podopieczni są objęci kompleksową pomocą zespołu interdyscyplinarnego (psychotraumatolog, prawnik, pracownik socjalny, zespół medyczny), a po przejściu specjalistycznej psychoterapii mogą skorzystać z mieszkania treningowego. Oni służyli nam, my chcemy służyć im!

Mieszkanie treningowe w projekcie Dach Nad Głową to etap wychodzenia z kryzysu podczas którego nasz podopieczny ma szansę na znalezienie pracy i wyjście z długów, kontynuowanie leczenia i pierwsze samodzielne kroki w nowym życiu. To ciężka praca podopiecznego i całego sztabu specjalistów, którzy pracują ZA DARMO. Niestety za wynajem mieszkania musimy już zapłacić - na początku pokrywamy całość kosztów, a z biegiem czasu i stopniową stabilizacją sytuacji życiowej nasz Weteran zaczyna partycypować w kosztach, aż do momentu przejęcia pełnej odpowiedzialności za lokal. To dla nas bardzo ważny projekt, bo pozwala na realne wychodzenie z kryzysu i uzależnienia, zmniejsza koszty społeczne zjawiska bezdomności, a człowiekowi daje szansę na nowe, lepsze życie.

Mieszkanie treningowe i wynajem małego lokalu dla Fundacji :)

4 200 zł

miesięcznie

20%

osiągnięto

3 320 zł

brakuje

Nasze malutkie marzenie! Wychodzenie z kryzysu to nie tylko znalezienie suchego kąta w noclegowni, czystych ubrań i ciepłej kołdry. To bardzo trudny i intymny proces diagnostyki i psychoterapii, który staramy się zapewnić każdemu, kto przychodzi nas prosić o pomoc w kryzysie.

W 2019 roku mocno skupiliśmy się na pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia potraumatyczne i rozwijaliśmy projekt Dach nad Głową, obejmującego mieszkania treningowe. Taki sam plan mamy na kolejny rok. Czemu? Bo warto i są efekty!Po pierwsze - przekonaliśmy się, że specjalizacja w niesieniu pomocy przedstawicielom służb mundurowych i ratowniczych, cierpiących na zaburzenia potraumatyczne i dotkniętych problemem bezdomności ma sens. Ma cholernie wielki sens, bo ci, którzy zawsze pomagają, często mają największą trudność w proszeniu o pomoc i wsparcie. Na tę chwilę brakuje nam jednak lokalu, który byłby do naszego wyłącznego użytku i moglibyśmy go przystosować do pracy terapeutycznej pod kątem leczenia WYŁĄCZNIE zespołu stresu ostrego i zespołu stresu pourazowego. Pracujemy fajnymi, nowoczesnymi metodami i wiecie co? To działa.

Na początku stycznia 2020 mamy ponad 10 osób w procesie specjalistycznej psychoterapii. Marzy nam się możliwość zapewnienia pacjentom godnych i intymnych warunków. Dzisiaj korzystamy z uprzejmości fantastycznych ludzi, którzy udostępniają nam swoje pomieszczenia do pracy, ale taka forma wsparcia nie pozwala na zapewnienie pacjentom niezbędnej regularności wsparcia. Szukamy czegoś tylko dla nas! :)

Prowadzenie badań nad rozpowszechnieniem urazowego uszkodzenia mózgu i zespołu stresu pourazowego u osób w kryzysie bezdomności.

7 000 zł

miesięcznie

12%

osiągnięto

6 120 zł

brakuje

Jak tylko ogarniemy najważniejsze wydatki miesięczne, planujemy przeprowadzenie projektu badawczego, którego celem będzie analiza rozpowszechnienia urazowych uszkodzeń mózgu w populacji osób dotkniętych bezdomnością. Chcemy podjąć ten ważny temat, ponieważ do tej pory sprawa była, w naszej ocenie, traktowana mocno po macoszemu. A jest pieruńsko ważna! Z trudnymi skutkami TBI spotykamy się na co dzień. Razem z zespołem stresu pourazowego potrafią tworzyć niezłe combo, BARDZO utrudniając lub wręcz uniemożliwiając chłopakom wyjście na prostą. Potrzebne jest specjalistyczne leczenie, o które trudno bez trafnego rozpoznania - często, niestety, spotykamy się z przekonaniem, że TBI i PTSD to mit, a nie jednostki chorobowe. Mamy cichą nadzieję, że polskie badania wpłyną na wzrost świadomości społecznej, ponieważ z pewnością specyficzne potrzeby osób w kryzysie bezdomności spotkałyby się wtedy z bardziej adekwatną odpowiedzią.
A może znajdziemy Zespół i takie badania zaczniemy wcześniej? Jest na pokładzie neurolog albo psychiatra? :)

Utrzymanie karetki.

600 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Dzięki Wam mamy karetkę, którą obsługuje około 30 pacjentów na każdym dyżurze. W 2019 r. odbyliśmy 104 dyżury planowe, ilości transportów do placówek pomagających osobom w kryzysie bezdomności nie liczymy. Ambulans to fantastyczne narzędzie, dzięki któremu pacjentom w zimie rozebrane stopy nie przymarzają już do ziemi, w czasie wiosenno - jesiennym nie pada na głowę, a w lecie pozwala na komfort podczas zmiany opatrunku. To niezastąpiony sprzęt, którego utrzymanie jednak sporo kosztuje. Wiele spraw staramy się załatwić własnymi siłami. A to wiceprezes naprawił termostat, a to prawnik wymienił wentylator... Ale kosztów paliwa i ubezpieczenia nie przeskoczymy. Musimy prosić Was o wsparcie i może jakoś uda się nam utrzymać nasz gabinet na kołach! :)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Martyna .Basaj
Martyna .Basaj
Próg: 5 zł
Marta Wieszczycka
Marta Wieszczycka
Próg: 100 zł
Iza Warchoł
Iza Warchoł
Próg: 200 zł
Michał Kubik
Michał Kubik
Próg: 25 zł