Zaginam Rzeczywistość | Robert Jachim

W Patronite od 05.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Jestem fotografem o duszy artysty, który realizuje swoje niespotykane pomysły. Tworzę fotografię z życia i z ludzi, zaginając rzeczywistość. Dosłownie ! Spróbuj odnaleźć w tym siebie !

O Autorze

Cześć :) Nazywam się Robert Jachim. Robię zdjęcia, dużo zdjęć.

Jestem zakochany w fotografii. Fotografuję z pasją i sercem od 15 lat. Obserwuję i fotografuję codzienne życie, zachowanie i emocje ludzi. Krótko mówiąc, łapię ich dusze. W fotografii najbardziej cenię sobie autentyczność, naturalność i spontaniczność. Szukam emocji, geometrii i przestrzeni.

Świat jest piękny i fascynujący, dlatego dzielę się nim z innymi... poprzez fotografię. Specjalizuję się w fotografii czarno-białej.

Moim znakiem rozpoznawczym są czarno-białe zdjęcia z projektu „Krzywe Linie Proste”, którymi zaginam rzeczywistość. Zdjęcia te wykonane są w moim, wypracowanym przez lata unikatowym stylu. Charakteryzują się mocnym zniekształceniem rzeczywistości. Dzięki temu przenosimy się w świat dotąd nieznany, niezwykły, tajemniczy i fascynujący.

Budynek Bundestagu w Berlinie

Projekt "Krzywe Linie Proste" jest moim dzieckiem :) Wymyśliłem go sobie, kiedy byłem już naprawdę zmęczony oglądaniem setek tych samych kadrów, miejsc i kolejnych zachodów słońca zrobionych w moim mieście i publikowanych przez lokalnych fotografów. To naprawdę może zmęczyć.

Postanowiłem zrobić coś innego, swojego. Pokazać moje miasto z innej strony. Przekonać, że to co jest nam już doskonale znane możemy zobaczyć jeszcze raz. Na nowo. W zupełnie inny sposób. 

Filharmonia SzczecińskaZacząłem od Szczecina. Mojego miasta w którym się urodziłem i mieszkam. Sfotografowałem tutaj praktycznie wszystkie najważniejsze miejsca. Te najbardziej znane i te najczęściej odwiedzane przez turystów. Wiem, że przede mną jeszcze wiele miejsc do odkrycia, dzięki którym mam ten sam dreszczyk emocji wypatrując nowego kadru. I o to chodzi.

Spacer ulicami SzczecinaPonieważ Szczecin leży blisko Berlina, do którego regularnie jeżdżę fotografować, postanowiłem zrobić to samo w Berlinie. Pokazać inną stronę tego pięknego i tajemniczego miasta. Uwielbiam je. I tak powstał długoletni projekt, który na razie nie ma końca i niech tak zostanie :)

Potsdamer Platz w Berlinie

Brama Brandenburska w Berlinnie

Zdjęcia z tego projektu zdobyły liczne nagrody w konkursach fotograficznych i doskonale prezentują się w dużym formacie. Idealnie pasują do wystroju wnętrz domów, mieszkań, hoteli, restauracji czy biur.
 

Pomnik Trzech Orłów w Szczecinie

Stephansplatz w Wiedniu


Zakładam Patronite, by dać Wam możliwość wspierania tego, co robię i kocham. Chcę dalej móc realizować mój projekt. Tym razem chcę ruszyć w świat.

Chcę w ten sposób pokazać:
- Wieżę Eiffla w Paryżu
- Tajemniczy Stonehenge w Wielkiej Brytanii
- Niezniszczalne Koloseum w Rzymie
- Partenon w Atenach
- Most Karola w Pradze
- Tower Bridge w Londynie
- Katedrę w Mediolanie
- czy Segrada Familia w Barcelonie

to tylko niektóre budynki, o których marzę i które chciałbym Wam pokazać jeszcze raz. Inaczej. Po mojemu :)

Z Waszym wsparciem wierzę, że to się uda. Z góry dziękuję za każdą wpłatę.
 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem