Polka w Ugandzie

W Patronite od 26.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 449

Liczba Patronów: 365

Zostań Patronem
41 patronów
805 miesięcznie
15 470 łącznie
Hej, jestem Ania. Moim marzeniem zawsze była pomoc innym, podróże i zmienianie świata na lepsze. Odnalazłam sposób na połączenie tych trzech rzeczy. Założyłam Fundację Agandi i mieszkam obecnie w Ugandzie, gdzie prowadzę mój Dom Dziecka! Przygarniam porzucone dzieci, daję im dom,nowe życie i miłość!

O Autorze

Jestem Ania, mam 27 lat i mieszkam w Afryce!

Od zawsze miałam w sercu chęć pomagania innym. Uwielbiałam też podróżować i bardzo chciałam zmieniać to, co dzieje się na świecie nie tak jak powinno i gdzie ludzie cierpią.

Tak się złożyło, że zawędrowałam do Ugandy gdzie rozpoczęłam wolontariat. Co roku trzy miesiące spędzałam w tutejszych sierocińcach, szkołach, wioskach gdzie starałam się pomóc, zmienić coś na lepsze, wnieść trochę radości do życia spotkanych osób.
Poczułam, że Uganda, to moje miejsce na Ziemi.

W 2016 roku postanowiłam założyć swoją własną fundację - Fundacja Agandi. W marcu 2017 roku otworzyłam Dom Bezpieczna Przystań, który jest obecnie domem dla 25 dzieci.
Przygarniam porzucone, niechciane dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Są one często znajdowane na ulicach, na śmietnikach, na plantacjach bananów często bez szans na przeżycie.
U mnie znajdują ciepłe łóżka, jedzenie, opiekę, edukację i miłość, której tak bardzo im potrzeba.
Historie dzieciaków są niezwykle poruszające i przerażające. Kilka z nich możecie przeczytać na mojej stronce internetowej i przede wszystkim na facebooku! Koniecznie zajrzyjcie!

http://www.agandi.pl

https://www.facebook.com/FundacjaAgandi/

https://patronite.pl/FundacjaAgandi


TVP3 oraz TVP2 nakręciło o mnie krótki reportaż! :)Ale oprócz mojej działalności charytatywnej jestem zwykłą dziewczyną, która zakochała się i wyszła we wrześniu 2018 roku za mąż! 
Mam wspaniałego męża Iana. Jest on ugandyjczykiem, który wspiera mnie ogromnie w mojej działalności od pierwszego dnia naszej znajomości! To właśnie dzięki jego pomocy miałam odwagę podjąć się realizacji tego szalonego pomysłu jakim było otworzenie własnej fundacji.

Po powrocie z Polski, gdzie odbył się nasz ślub, rozpoczęliśmy z Ianem jako młode małżeństwo wspólną walkę o przetrwanie w tym szalonym i bardzo trudnym świecie.

Moja praca, mimo że jest pracą bardzo wymagającą czasowo i 'energetycznie', jest charytatywna i funkcjonuję dzięki pomocy mojej rodziny.

27 stycznia 2020 urodzil sie nasz pierworodny syn Liam! Nasze największe szczęście ♡ Liamek jest przeslicznym, zdrowym chlopcem, ktory bardzo szybko rosnie. Wrzucam dla Was do galerii kilka fotek Malego ?
Mimo ze zajmuje sie dziecmi na co dzien, to posiadanie wlasnego jest ogromnym przezyciem i totalnie nowym doswiadczeniem. Jestesmy  bardzo dumni z faktu bycia mama i tata i bedziemy niesamowicie wdzieczni za Wasze wsparcie.

Liam Daniel ??❤W Polsce zostawiłam moją rodzinę, przyjaciół, wygodne życie... Właśnie ze względu na nich postanowiłam założyć kanał na You Tube. Nie jestem jeszcze w tym bardzo dobra, ale staram się! Pokazuję na moich filmach jak wygląda życie codzienne w Ugandzie, co jemy, jak się tu poruszamy. Tak bez ściemy, dobre i złe strony życia tutaj. Jeśli jesteście ciekawi, zajrzyjcie :)

https://www.youtube.com/channel/UC-dt6lVcIGcyg9U0CSNERvg?view_as=subscriber

Oprócz codziennych obowiązków, staram się też zapewnić moim dzieciakom troszkę rozrywki! Byliśmy na festynie i na małym safari! :)

A może chcecie zobaczyć jak wygląda Kampala i nasza podróż do niej?  Możecie też zobaczyć mojego męża Iana! To on mnie oprowadza po okolicach :)

 

Staramy się łączyć kultury. Święta Bożego Narodzenia spędziliśmy też troszkę po Polsku :)
 

 

Tak więc wygląda moje życie w Ugandzie.
Jest jednak też dużo cięższych chwil, o których niełatwo mówić publicznie.

Pracuję w pełnym wymiarze godzin, a nawet i więcej, jednak Fundacja nie jest na ten moment w stanie jeszcze pozwolić sobie finansowo na wypłacanie mi nawet najniższej krajowej. 
Zbieram środki na pomoc potrzebującym w Ugandzie, ale prawda jest taka, że ja również potrzebuję pomocy.
Dużo łatwiej jest prosić o nią dla innych niż dla siebie, jednak bez tej pomocy nie będę w stanie się utrzymać i budować mojej własnej rodziny.
Dlatego jeśli masz możliwość i chciałbyś mnie wspomóc, będę niesamowicie wdzięczna i bardzo serdecznie Ci z góry dziękuję!!! <3


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Jacek Dzitkowski
Jacek Dzitkowski
10 zł miesięcznie
Elżbieta  Wójt
Elżbieta Wójt
10 zł miesięcznie
Zosia Mielcarz
Zosia Mielcarz
50 zł miesięcznie
Magdalena Sobczak
Magdalena Sobczak
20 zł miesięcznie
Wytwórnia Zmiany
Wytwórnia Zmiany
5 zł miesięcznie
Kinga Jerzmańska
Kinga Jerzmańska
10 zł miesięcznie