Bardo - na tropie tajemnic historii

W Patronite od 22.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 824

Liczba Patronów: 1057

Zostań Patronem
7 patronów
310 miesięcznie
2 270 łącznie

"Bardo - na tropie tajemnic historii"

1 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Cele... długo siedziałem nad tą częścią Patronite zastanawiając się co tutaj wpisać. Jak podpowiada mi serwis "dla Patronów to niebywale ważna informacja - w końcu jeśli ktoś zdecyduje się przekazać Ci część swojego budżetu, powinien wiedzieć, że realnie pomaga rozwinąć Twoją pasję, a nie jedynie finansuje przyjemności sobotniego wieczoru".

Bardzo słusznie. Ale wy dobrze wiecie dokąd zmierzam. W pierwszej kolejności powstanie porządna strona internetowa na której będą publikowane wszystkie materiały po tłumaczeniach, digitalizacji, itd. Co będzie dalej?

Jedna wielka przygoda. Zajmując się historią Barda już od prawie dwóch dekad nauczyłem się, że odkrycia przychodzą niespodziewanie, nie wiadomo skąd i wtedy... kiedy chcą. A najważniejsze jest to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Stwierdzenia typu "nie ma szans żebym odnalazł potomków rodziny Hoffmeisterów, którzy piekli w Bardzie pierniki od XVII wieku" okazały się nic nie warte.

Znacie mnie i wiecie, że moja pasja jest moją nieuleczalną chorobą i nie wyląduje w koszu. Tym samym możecie być pewni, że będzie ciekawie, momentami arcyciekawie. Ale przede wszystkim skorzystacie na tym Wy. W postaci wiedzy. Wiedzy o fascynującej przeszłości dawnego Barda. O życiu, troskach, radościach i wyborach jego dawnych mieszkańców.

To będzie przygoda w której i Wy również weźmiecie udział. Bo jak napisał Leopold Staff w swoim wierszu "Odys":

O to cho­dzi je­dy­nie,
By na­przód wciąż iść śmia­ło,
Bo za­wsze się do­cho­dzi
Gdzie in­dziej, niż się chcia­ło.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni