Mikrowyprawy

W Patronite od 18.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 737

Liczba Patronów: 677

Zostań Patronem
18 patronów
436 miesięcznie
6 308 łącznie
Mikrowyprawy to sposób na to, żeby życie nie ciągnęło się jak szary, smętny glut. Odkrywam dla Was tajemnice lasu i zwierząt. Pokazuję jak przeżyć przygodę rzut kamieniem od domu.

O Autorze

Fot. Natalia Kontraktewicz

 

Za dzeciaka pierwszą rzeczą, którą robiłem po szkole, było zrzucenie plecaka i wyjście na dwór. Budowaliśmy szałasy, wspinaliśmy się po drzewach, mieliśmy swoje tajne bazy. Tak wychowuję moją dwójkę dzieci i marzy mi się, żeby wszystkie nasze dzieci mogły się tak bawić. Aby to było możliwe musimy ocalić ostatnie dzikie miejsca - te w miastach i poza nimi. Ale żeby to się stało, nie wystarczy jeden Wajrak, potrzebujemy ich tysiące. Potrzebujemy Was!

Chcę z Wami stworzyć „Akademię Leśną Mikrowyprawy", żebyście mogli czytać las jak książkę. Żebyście rozumieli zwierzęta, drzewa i góry, a potem mogli je chronić.

Doradzę Wam jak stworzyć „Rezerwat Obywatelski”, jak prowadzić tam badania, przygotować mapę i szlaki. Plan jest taki żebyście zostali strażnikami własnego „Rezerwatu Obywatelskiego”!

Akademia Leśna Mikrowyprawy będzie się składała z dwóch części: pierwszej - podcast. Bardziej pod kątem nastolatków i dorosłych. Drugiej: video (subskrypcja od 29 zł/m-c) pod kątem dzieci (od 5 r.ż.) i rodziców. W pierwszej będą wywiady, w drugiej także warsztaty, propozycje mikrowypraw, zadania do wykonania (w terenie i w domu) oraz tutoriale.

Dołącz teraz do naszej Akademii na Patronite!
 

Kim jestem?

W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), a w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii. Od czterech lat w lasach tropię wilki, podglądam żubry i szukam niedźwiedzi. Nazywam się Łukasz Długowski.

Zarażam ludzi miłością do przyrody i mikrowypraw: wydałem książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście", pisałem o nich w "National Geographic", „Gazecie Wyborczej” i "Podróżach". „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim” możecie aktualnie obejrzeć w Travel Channel.

Chodzę po lasach, pływam w rzekach, śpię pod gołym niebem. Wszystko po to, żeby mieć full contact z przyrodą. Ten kontakt rozbudza we mnie miłość do miejsc, w których jestem, a tę miłość staram się zaszczepić innym. Razem stajemy w obronie zagrożonych rzek czy lasów. Zimą 2019 r. przeszedłem wzdłuż rzekę Białkę żeby nagłośnić plany jej regulacji.

Podczas przejścia Białki, fot. Filip Klimaszewski

 

Latem 2020 r. broniliśmy Bugu. Zbudowaliśmy tratwę flisacką i spłynęliśmy nią Bugiem żeby opowiedzieć ludziom po co nam dzika rzeka i jak dużo stracimy na jej regulacji. 

Szukam nurtu na Bugu, fot. Filip Klimaszewski

 

Teraz czas żebyśmy zrobili kolejny krok. Dołącz teraz do naszej Akademii na Patronite!

 

Projekt: ja.mery studio

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Mariusz Procanyn
Mariusz Procanyn
Próg: 29 zł
Karolina Michalska
Karolina Michalska
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 14 zł
Agata Skórska
Agata Skórska
Próg: 14 zł
Ula Czerniawska
Ula Czerniawska
Próg: 29 zł
cider999
cider999
Próg: 55 zł