Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Mikrowyprawy w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kupony
Za dzeciaka pierwszą rzeczą, którą robiłem po szkole, było zrzucenie plecaka i wyjście na dwór. Budowaliśmy szałasy, wspinaliśmy się po drzewach, mieliśmy swoje tajne bazy. Tak wychowuję moją dwójkę dzieci i marzy mi się, żeby wszystkie nasze dzieci mogły się tak bawić. Aby to było możliwe musimy ocalić ostatnie dzikie miejsca - te w miastach i poza nimi. Ale żeby to się stało, nie wystarczy jeden Wajrak, potrzebujemy ich tysiące. Potrzebujemy Was!
Chcę z Wami stworzyć „Akademię Leśną Mikrowyprawy", żebyście mogli czytać las jak książkę. Żebyście rozumieli zwierzęta, drzewa i góry, a potem mogli je chronić.
Doradzę Wam jak stworzyć „Rezerwat Obywatelski”, jak prowadzić tam badania, przygotować mapę i szlaki. Plan jest taki żebyście zostali strażnikami własnego „Rezerwatu Obywatelskiego”!
Akademia Leśna Mikrowyprawy będzie się składała z dwóch części: pierwszej - podcast. Bardziej pod kątem nastolatków i dorosłych. Drugiej: video (subskrypcja od 29 zł/m-c) pod kątem dzieci (od 5 r.ż.) i rodziców. W pierwszej będą wywiady, w drugiej także warsztaty, propozycje mikrowypraw, zadania do wykonania (w terenie i w domu) oraz tutoriale.
Dołącz teraz do naszej Akademii na Patronite!
Kim jestem?
W Chile byłem rybakiem, w Patagonii o mało nie zostałem gaucho (kowbojem), a w Finlandii włóczyłem się po mokradłach dalekiej Laponii. Od czterech lat w lasach tropię wilki, podglądam żubry i szukam niedźwiedzi. Nazywam się Łukasz Długowski.
Zarażam ludzi miłością do przyrody i mikrowypraw: wydałem książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście", pisałem o nich w "National Geographic", „Gazecie Wyborczej” i "Podróżach". „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim” możecie aktualnie obejrzeć w Travel Channel.
Chodzę po lasach, pływam w rzekach, śpię pod gołym niebem. Wszystko po to, żeby mieć full contact z przyrodą. Ten kontakt rozbudza we mnie miłość do miejsc, w których jestem, a tę miłość staram się zaszczepić innym. Razem stajemy w obronie zagrożonych rzek czy lasów. Zimą 2019 r. przeszedłem wzdłuż rzekę Białkę żeby nagłośnić plany jej regulacji.
Latem 2020 r. broniliśmy Bugu. Zbudowaliśmy tratwę flisacką i spłynęliśmy nią Bugiem żeby opowiedzieć ludziom po co nam dzika rzeka i jak dużo stracimy na jej regulacji.
Teraz czas żebyśmy zrobili kolejny krok. Dołącz teraz do naszej Akademii na Patronite!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.