Jestem lekarką i aktywistką. Lewogram to miejsce, które ma za zadanie propagować równość, aktywizować politycznie, edukować, a czasem też bawić (głównie samą twórczynię). No dobra, niektóre osoby zaglądają tam tylko dla zdjęć kotków, ale to wyjątkowo ładne kotki, więc warto.

O Autorze


Lewogram to mój osobisty profil instagramowy, który jest dla mnie platformą do dzielenia się wiedzą, ale także opinią na tematy dla mnie ważne.  Nazwa jest dwuznaczna: lewogram to pojęcie medyczne określające oś elektryczną serca, ale także idealna nazwa lewicowego instagrama. 


Jestem lekarką, która próbuje trochę odczarować mit poważnego pana doktora zza wysokiego biurka, walczy ze stygmatyzacją osób leczących się psychiatrycznie oraz przekonuje, że każdy człowiek powinien mieć zapewniony dostęp do publicznej opieki zdrowotnej na godnym poziomie. 

Medycyna nie jest jednak jedynym obszarem moich zainteresowań. Poruszam zagadnienia dotyczące feminizmu, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Właśnie skończyłam studia podyplomowe z zakresu gender studies. Staram się dbać o planetę - pokazuję, że dieta wegańska nie musi być kosztowna ani czasochłonna.

Jako jedna z niewielu instagramerek, otwarcie krytykuję kapitalizm (zwłaszcza w jego obecnej w Polsce formie) i staram się rozwijać u moich obserwatorek i obserwatorów wrażliwość społeczną. Z tego powodu bardzo rzadko podejmuję współpracę biznesową mającą polegać na reklamie produktów, a przy okazji promocji konsumpcjonistycznego stylu życia. 

Do zmiany świata nie wystarczą indywidualne wybory - potrzeba zmian systemowych. Przekonuję ludzi, że polityka jest  ważna, że wpływa na ich codzienne życia, a więc warto się nią interesować, głosować w wyborach oraz wpływać na polityków.

Prowadzenie lewogramu to praca na pełen etat. Jak zarabiają w Polsce lekarki stażystki, każda/każdy wie. Super by było nie musieć rezygnować z pracy aktywistycznej na rzecz innej pracy dodatkowej. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)