W Patronite od 04.08.2019

Jestem lekarką i aktywistką. Lewogram to miejsce, które ma za zadanie propagować równość, aktywizować politycznie, edukować, a czasem też bawić (głównie samą twórczynię). No dobra, niektóre osoby zaglądają tam tylko dla zdjęć kotków, ale to wyjątkowo ładne kotki, więc warto.

O Autorze


Lewogram to mój osobisty profil instagramowy, który jest dla mnie platformą do dzielenia się wiedzą, ale także opinią na tematy dla mnie ważne.  Nazwa jest dwuznaczna: lewogram to pojęcie medyczne określające oś elektryczną serca, ale także idealna nazwa lewicowego instagrama. 


Jestem lekarką, która próbuje trochę odczarować mit poważnego pana doktora zza wysokiego biurka, walczy ze stygmatyzacją osób leczących się psychiatrycznie oraz przekonuje, że każdy człowiek powinien mieć zapewniony dostęp do publicznej opieki zdrowotnej na godnym poziomie. 

Medycyna nie jest jednak jedynym obszarem moich zainteresowań. Poruszam zagadnienia dotyczące feminizmu, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Właśnie skończyłam studia podyplomowe z zakresu gender studies. Staram się dbać o planetę - pokazuję, że dieta wegańska nie musi być kosztowna ani czasochłonna.

Jako jedna z niewielu instagramerek, otwarcie krytykuję kapitalizm (zwłaszcza w jego obecnej w Polsce formie) i staram się rozwijać u moich obserwatorek i obserwatorów wrażliwość społeczną. Z tego powodu bardzo rzadko podejmuję współpracę biznesową mającą polegać na reklamie produktów, a przy okazji promocji konsumpcjonistycznego stylu życia. 

Do zmiany świata nie wystarczą indywidualne wybory - potrzeba zmian systemowych. Przekonuję ludzi, że polityka jest  ważna, że wpływa na ich codzienne życia, a więc warto się nią interesować, głosować w wyborach oraz wpływać na polityków.

Prowadzenie lewogramu to praca na pełen etat. Jak zarabiają w Polsce lekarki stażystki, każda/każdy wie. Super by było nie musieć rezygnować z pracy aktywistycznej na rzecz innej pracy dodatkowej. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)