baza wiedzy

Konto Autora - instrukcja w 10 krokach

Darmowy!

Konto Autora - instrukcja w 10 krokach


3 lata temu Patronite 3 lata temu Komentarze: 18 Komentarze: 18 Tagi:  dla autorów,  ważne,  zakładanie profilu

Jak zostać Autorem?

Pierwszym poważnym krokiem do sukcesu na Patronite jest poprawne wypełnienie profilu Autora. Nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać – wystarczy wiedzieć, jak prawidłowo wypełnić każde z pól kreatora.

WAŻNE: by administratorzy mogli uruchomić konto Autora, Twórca musi spełnić dwa, podstawowe warunki: 1. posiadać twórczość (jeden film czy wpis na blogu się nie liczą!) 2. posiadać choćby minimalną społeczność, z której mogą zrekrutować się Patroni. Bez tych dwóch elementów, ruszanie z profilem na Patronite nie przyniesie pozytywnych skutków :)

Kreator Profilu

Zabierzmy się za konkrety. Po pierwsze - stwórz nowy profil, rejestrując się na Patronite!

Domyślnie, każdy nowy użytkownik Patronite loguje się jako Patron. By zmienić status konta, należy kliknąć ikonę „Chcę zastać Autorem” w swoim profilu.

Tym sposobem zyskaliśmy dostęp do Kreatora Profilu. Przechodząc między kolejnymi krokami, będziemy wypełniać dane, które złożą się w gotowy profil. Każdy punkt oznaczony gwiazdką (*) jest wymagany do akceptacji profilu!

Krok 1  - Dane

Niektóre pola w tej sekcji są oczywiste, ale część sprawia Autorom problemy – zajmiemy się właśnie nimi:

 • Krótki link profilu* - warto z niego skorzystać, wpisując Twój nick lub nazwę, która ma wyświetlać się w linku (po wpisaniu np. "przykladowyautor"  link do profilu będzie wyglądał tak: https://patronite.pl/przykladowyautor a nie https://patronite.pl/profil/319907/jan-kowalski)
   
 • Krótki opis profilu* - wystarczą 2-3 zdania o Tobie i Twojej pasji. Opis będzie wyświetlał się w nagłówku Twojego profilu, ale także w „kafelku” na stronie głównej.
   
 • Widoczna nazwa użytkownika - jeśli chcesz, by zamiast Twojego imienia i nazwiska, profil widniał pod inną nazwą (np. programu, bloga, organizacji etc.) wystarczy wpisać ją w tym właśnie polu.

Pamiętaj, że za pomocą polecenia "Podgląd", które znajdziesz w kolejnych podstronach Kreatora Profilu, możesz podejrzeć, jak prezentuje się Twój profil!

Krok 2 - Wizytówka*

Zanim zabierzesz się za tworzenie wizytówki, progów i celów, przejrzyj profile innych Autorów. Znajdziesz inspiracje, pomysły i ogólny ogląd, jak może wyglądać właściwie wypełniony profil. To działa!

Wizytówka to ogólny opis Twojej działalności - pamiętaj, że w jego treści możesz wstawiać zdjęcia, ale i osadzać YouTubowe filmy (wystarczy skorzystać z narzędzia, dostępnego na pasku - ikona YouTube). Warto opisać tutaj swoją pracę, dokonania i plany na przyszłość. Jak długa powinna być wizytówka? Cóż, lepiej żeby była nieco zbyt długa, niż gdyby kończyła się na dwóch zdaniach.

Jak źle wypełnić wizytówkę?

 • Zostawić ją pustą
   
 • Wpisać dwa zdania, przeklejone z krótkiego opisu
   
 • Osadzić trzy youtubowe filmiki, bez żadnego tekstowego komentarza
   
 • Wkleić jedno zdjęcie
   
 • Wkleić „lorem ipsum” (prawdziwy przypadek!)
   
 • Stworzyć prawdziwy, tekstowy strumień świadomości, który jest tak długi, że kółko scrolla w myszce rozgrzewa się do czerwoności

Krok 3 – Widget*

Wybór odpowiedniego avatara i widgetu pozwoli Ci przyciągnąć wzrok Patronów! Avatar widoczny jest w nagłówku Twojego profilu oraz jako miniatura. Zdjęcie widgetu to „kafelek”, wyświetlający się na stronie głównej, który przekierowuje użytkowników bezpośrednio na Twój profil. Zalecane proporcje: kwadrat, np. 325x325px

Krok 4 – Kategorie*

Wybierz maksymalnie trzy kategorie, które najlepiej opisują Twoją pracę - pamiętaj, że kategorie określają pole Twoich działań, a nie zainteresowania!


Jak źle wybrać kategorie?

 • Wybrać wszystkie możliwe kategorie
   
 • Wybrać więcej niż 3 (w drodze wyjątku – pięć) kategorii
   
 • Wybrać kategorie z niepowiązanej dziedziny (np. malarz wybiera kategorie sportowe)
   
 • Wybrać kategorie z sekcji „Wolontariat”, nie prowadząc działalności o charakterze charytatywnym

Krok 5 - Social media*

Warto wskazać Patronom, gdzie mogą lepiej poznać Twoją twórczość i pasję, dodając w tej sekcji linki do Twoich kanałów social media. Administratorzy również mają szerszy obraz zakresu Twoich działań. Uwaga, korzystając z podglądu Profilu, koniecznie sprawdź, czy linki do kanałów social media działają prawidłowo! Każdy profil musi mieć uzupełnione przynajmniej jedno pole (odnośnik do strony, facebooka, youtuba etc.)

Krok 6 – Progi*

 

To bardzo ważna sekcja – prawdopodobnie najważniejsza w całym profilu. Prawidłowa konstrukcja progów jest niezbędna do akceptacji profilu! Zajrzyj do poradnika, by dowiedzieć się więcej na temat idealnych progów:  https://patronite.pl/post/320/progi-poradnik-dla-autorow

Krok 7 – Finanse*

Pamiętaj, żeby zaznaczyć obie metody płatności (tPay i PayPal), a przede wszystkim wpisać maila, powiązanego z kontem Paypal i numer konta bankowego (do otrzymywania przelewów z tPay).
 

Krok 8 - Cele

Nie są obowiązkowe, ale świetnie motywują Patronów do działania - zachęcamy do ich wypełnienia. Każdy cel powinien zawierać trzy elementy, szczegółowo zostały opisane w tym poradniku: https://patronite.pl/post/283/cele-nadaj-kierunek-swojemu-profilowi-poradnik-dla-autorow

Krok 9 - Galeria

Warto pokazać swoją pasję choćby na kilku fotografiach (o ile to możliwe! :) ) Dla twórców wizualnych to pozycja obowiązkowa.

Krok 10 - Wyślij do akceptacji*

W ostatnim kroku znajduje się przycisk "Wyślij do akceptacji" - po zakończeniu prac nad profilem, prześlij go do nas! Po zgłoszeniu, nasi administratorzy będą mogli przyjrzeć się profilowi i zasugerować modyfikacje, lub zaakceptować profil - wówczas pojawi się na stronie głównej.

 

PAMIĘTAJ! W razie jakichkolwiek pytań, pisz do nas bez wahania:
kontakt@patronite.pl

 


 

 

 

Trwa ładowanie...