Avatar użytkownika

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę!

2
patronów
40 
miesięcznie
2 950 
łącznie
2
patronów
40 zł 2 950 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bardzo dziękuje za twoje wsparcie! Będzie to dla mnie sygnał, że to co robię jest dla Ciebie ważne i wartościowe.
To wiele znaczy dla NASZEJ Błękitnej Planety.

Każda, nawet najmniejsza wpłata, pozwoli na dalszy rozwój portalu.
10 zł miesięcznie
Wielkie dzięki! 10 zł to okrągła suma i prawdziwa satysfakcja że nie jestem sam.

Twoje wsparcie finansowe pomoże w dalszym rozwoju portalu, tworzeniu merytorycznych treści, aktualizowaniu i uzupełnianiu wiedzy o nowe informacje.

W ramach podziękowania za wsparcie na tym poziomie Twoje imię i nazwisko znajdzie się na specjalnej stronie portalu poświęconej Patronom.
15 zł miesięcznie
Bardzo dziękuje! Kwota 15 zł to kolejny krok dzięki któremu wzbogacę portal o nowe treści.
Będzie Ci przysługiwać korzyść dla Patronów z poprzedniego progu.
20 zł miesięcznie
Będzie mi niezmiernie miło jeżeli zdecydujesz się na wsparcie portalu Włącz oszczędzanie tą kwotą.

Chcę dalej dzielić się wiedzą i zmieniać świat na lepsze! Dotarcie, gromadzenie, analizowanie źródeł informacji wymaga ogromnych ilości wolnego czasu, dzięki Tobie i innym Patronom będzie to coraz bardziej możliwe.

Będą Ci przysługiwać korzyści dla Patronów z poprzedniego progu, a dodatkowo otrzymasz osobiste podziękowanie telefoniczne, lub mailowe.

Jeżeli chcesz, żeby portal mógł dalej się rozwijać, proszę regularnie wspieraj mnie tą kwotą.
50 zł miesięcznie
Ogromnie dziękuję! Wsparcie na tym poziomie to już poważna sprawa.
Dzięki temu dajesz Mi sygnał, że to co robię ma sens, że jest to ścieżka którą powinienem podążać.

Twoje wsparcie przybliży mnie do finansowej niezależności. Jest to konieczne dla zachowania bezstronności, staranności i rzetelności w przygotowywaniu materiałów.

Wsparcie na tym poziomie uprawnia Cię do otrzymywania raz w miesiącu w formie elektronicznej (pdf, infografika) poradnika np:
jak oszczędzać np. prąd, gaz, wodę
jak kupować i użytkować energooszczędne urządzenia
jak ograniczyć zużycie paliwa w własnym samochodzie

wraz z dożywotnią aktualizacją zawartych w nich treści!

Oczywiście przysługują Ci również wszystkie nagrody z poprzednich progów.
100 zł miesięcznie
To że jesteś gotów wesprzeć Włącz oszczędzanie przysłowiową stówką miesięcznie, znaczy że to co robię ma dla Ciebie dużą wartość.
Podzielasz idee przyświecające tworzeniu wlaczoszczedzanie.pl, a poniższe hasło inspiruje Cię do działania.

Nie czekaj do jutra,
los Ziemi jest w TWOICH rękach!
Już dziś Włącz oszczędzanie
na własną, domową miarę!

W zamian osobiście do Ciebie zadzwonię, lub przygotuje specjalne podziękowanie w formie elektronicznej.

Z takimi pieniędzmi nie pozostaje mi nic innego jak liczyć się z tym co masz do powiedzenia.
Twój głos będzie istotny w doborze kolejnych tematów, które będę chciał zamieścić na stronie portalu.

Zatem, jeśli chcesz wesprzeć moje działania w ten sposób będziesz mieć możliwość wpływu na wybór tematu kolejnych artykułów dotyczących haseł i zagadnień ekologicznych.

Otrzymujesz także nagrody z poprzedniego progu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Włącz oszczędzanie na własną domową miarę! w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Włącz oszczędzanie to portal o oszczędzaniu, ekologii i ochronie środowiska. Praktyczny poradnik który pomoże w codziennych wyborach, podpowie jak oszczędzać i żyć w sposób przyjazny przyrodzie. Portal z którego można korzystać w codziennym życiu, domu, pracy, podróży, czy na zakupach.

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Nazywam się Łukasz Pająk. Od 2015 roku pracuję nad rozwojem portalu Włącz oszczędzanie

Jest to inicjatywa edukacyjna poświęcona promowaniu postaw ekologicznych. Poradnik który pomaga w codziennych wyborach, podpowiada jak oszczędzać i żyć w sposób przyjazny przyrodzie. Praktyczne narzędzie i źródło wiedzy z którego można korzystać w codziennym życiu, domu, pracy, podróży, czy na zakupach.

Jestem niezależnym twórcą i autorem portalu. Żadna firma, instytucja, organizacja, nie wspiera mnie w działaniu pod względem technicznym, czy też finansowym. Sam poświęcam na wszystko czas i pieniądze.

Martwię się o los Ziemi i los ludzkości! 

Od ponad 5 lat całym sercem i z olbrzymim zaangażowaniem prowadzę stronę Włącz oszczędzanie. Publikuje wartościowe, merytoryczne treści, dzielę się wiedzą i podpowiadam co zrobić żeby zmieniać NASZ świat na lepszy.

Aktualne wiadomości i porady zamieszczane na stronie mają przekonać każdego komu zależy na ochronie NASZEJ Błękitnej Planety, że warto żyć świadomie, rozważnie i uważnie. Brać odpowiedzialność za swoje życie i wybory.

Włącz oszczędzanie - portal o oszczędzaniu ekologii i ochronie środowiska

Pojedyncze decyzje czynią wielką różnicę

Uważam, że ekologiczne podejście do życia powinno być częścią naszej codzienności, a nie przykrym obowiązkiem. Każda, nawet najmniejsza zmiana ma znaczenie dla NASZEJ Ziemi. Każdy z nas ma swój realny wpływ, może małymi krokami zmieniać rzeczywistość i polepszać stan planety.

Zmierzam stworzyć z portalu Włącz oszczędzanie największą w polskim internecie, darmową encyklopedie, bazę haseł, pojęć, zagadnień, na tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. 

Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i edukacja w tym zakresie – prowadzona już od najmłodszych lat – to w mojej ocenie jeden z głównych czynników, które wpływają na aktualny i przyszły stan zasobów naturalnych. Przystępny język i zbiór wartościowych treści zamieszczanych na stronach portalu Włącz oszczędzanie i w bazie (encyklopedii) haseł ekologicznych, mają stanowić fundament dla edukacji ekologicznej, bo ekologia staje się coraz ważniejszym społecznie tematem.

Poprzez wsparcie projektu na Patronite zapraszam

do POMOCY w osiągnięciu powyższego celu!!!

Do komunikacji i wzmacniania relacji z czytelnikami, wykorzystuje media społecznościowe. Zamieszczane w nich informacje mają zachwycać, zadziwiać, czasami szokować i wzruszać czytelników. Skłaniać do zastanowienia i refleksji. Pomaga to wzmocnić relacje, tworzyć wspólnotę ludzi o podobnych zainteresowaniach i poglądzie na świat.

Jeżeli nie planujecie wesprzeć finansowo portalu, bardzo proszę WŁĄCZCIE SIĘ w internetową promocję serwisu. Subskrybujcie, lajkujcie, udostępniajcie treści, to w istotny sposób pomoże w rozwoju portalu, a w konsekwencji przyczyni się do skuteczniejszej edukacji ekologicznej.

Zapraszam na stronę wlaczoszczedzanie.pl, zapisu na newsletter, polubienie kanału społecznościowego. Jestem pewien że znajdziecie tam dużo wartościowych treści. 

 

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego,
ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas.

Nie czekaj do jutra,
los Ziemi jest w naszych (TWOICH) rękach!
Już dziś Włącz oszczędzanie
na własną, domową miarę!

Łukasz Pająk

zobacz: więcej o mnie

Dlaczego stworzyłem portal Włącz oszczędzanie?

Włącz oszczędzanie - Błękitna Planeta Ziemia

Ziemia! Błękitna perła w przestrzeni, cudowny ale wrażliwy świat!

Skalna kula którą zamieszkujemy, jest zlepkiem kosmicznego pyłu krążącego wokół Słońca. Nasz glob pod swoją skorupą jest ciekły, rozgrzany do białości. Na tym ciekłym podłożu przesuwają się kontynenty i poszerzają dna oceanów. Pomiędzy powierzchnią Ziemi a kosmiczną próżnią mieści się cudowny, wrażliwy świat nazwany BIOSFERĄ.

Bez liczącej 4 i pół miliarda lat Matki Ziemi nie moglibyśmy istnieć. Urodziliśmy się na jej powierzchni i tu spędzamy całe swoje życie. Im dłużej badamy przestrzeń kosmiczną i system słoneczny, tym wyraźniej stwierdzamy niezwykłość NASZEGO świata. 

NASZA Błękitna, Żywa Planeta, znajduje się w krytycznym momencie ewolucji. Jeden z jej gatunków, MY czyli człowiek, zagraża zakłóceniem i wyczerpaniem systemów podtrzymujących życie. Powoli zbliżamy się do globalnej katastrofy ekologiczne.

 

Jedno wiemy.
Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi.
Wszystko jest ze sobą złączone jak krew, co wiąże jedną rodzinę.
Co się przydarza Ziemi, przydarza się także synom tej Ziemi.
To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest w niej tylko małą nitką.
Cokolwiek uczyni tkaninie, uczyni samemu sobie.

Wódz Seattle

 

Antropocen - epoka człowieka

Doprowadziliśmy naszą planetę na skraj wytrzymałości

Obecnie żyjemy w Antropocenie, nowej epoce historii Ziemi zdominowanej przez człowieka, a nie przez aktywność geologiczną. Jeżeli szybko nie podejmiemy zdecydowanych działań na rzecz ochrony środowiska i bioróżnorodności, doprowadzimy do destabilizacji życia na NASZEJ planecie. Do momentu którego nikt z nas nie chciałby być świadkiem. 

Według danych Banku Światowego w ciągu ostatnich 50 lat:

 • globalny PKB wzrósł o 330%
 • wolumen światowego handlu zwiększył się o 960%
 • liczba ludzi żyjących na Ziemi podwoiła się
 • populacja dzikich zwierząt spadła o połowę
 • populacji kręgowców zmalała o 60%
 • emisja gazów cieplarnianych wzrosła o 94%
 • ilość wykorzystywanej energii w przeliczeniu na osobę zwiększyła się o 44%

Zgodnie z prognozami ONZ, jeżeli światowa populacja wzrośnie do 9,6 mld ludzi w 2050 roku, ludzkość będzie potrzebować zasobów naturalnych trzykrotnie przekraczających obecne zasoby planety!

Pogłębiającym się problemem staje się kryzys klimatyczny. Jak pokazuje ostatni raport IPCC (Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu), średnia globalna temperatura jest obecnie wyższa o 1°C od poziomu przedindustrialnego. Jeśli emisje gazów cieplarnianych nie zostaną szybko zahamowana, to dynamika wzrostu globalnej temperatury przekroczy bezpieczny próg 1,5°C już w 2040 roku, co grozi katastrofą klimatyczną na niespotykaną dotąd skalę.

Jeżeli przekroczymy punkty krytyczne zmian klimatu, na reakcję będzie za późno. Staniemy się biernymi obserwatorami wydarzeń, które wcześniej sami sprowokowaliśmy.

Żyjemy w epoce fake newsów i post prawdy. W epoce ekościemy, kampanii dezinformacyjnych sponsorowanych przez trucicieli i sprawców katastrof ekologicznych. Nauka przechodzi kryzys, jeśli chodzi o publikowanie nierzetelnych badań i niesprawdzonych informacji. 

Globalne zagrożenia ekologiczne

Globalne i lokalne zagrożenia ekologiczne - nawałnice, huragany, trąby powietrzne, fale gorąca, pożary, susze, powodzie, zakwaszanie oceanów, postępująca utrata kriosfery - stały lub stają się faktem. Prowadzą, do ograniczonych możliwości produkcji żywności, konfliktów o wodę, wojen, masowych migracji, coraz dotkliwszych skutków zdrowotnych.  

Oddalamy się od świata przyrody - wyciskamy planetę jak cytrynę

Wpływ Homo Sapiens jest coraz bardziej widoczny na Ziemi, a niszczycielska działalność człowieka zachwiała podstawami świata przyrody. Doprowadzamy NASZĄ planetę na skraj przepaści. Ślepo, powoli, nieubłagalnie, zmierzamy ku katastrofie.

Mamy zdolność do eksterminacji życia na globalną skalę. Zanika bioróżnorodność, znikają całe siedliska i ekosystemy. Nie zostawiamy przestrzeni dla innych gatunków, doprowadzamy do szóstego masowego wymierania zwierząt.

Syndrom przesuwającego się punkt odniesienia zakłóca sposób w jaki postrzegamy przyrodę. Nie pamiętamy, że kilkanaście / kilkadziesiąt / kilkaset lat temu, w naszej okolicy istniały rozległe, zielone tereny, powietrze wypełniał zapach kwiatów, świergot ptaków i brzęczenie owadów. Lasy zwierzyna, a rzeki, jeziora i oceany były pełne ryb.

Zadeptujemy i niszczymy Matkę Ziemię

Nic nas nie ogranicza i nie powstrzymuje. Traktujemy Ziemię jak NASZĄ własność.

Niekorzystne zmiany dzieją się na naszych oczach. Bogactwa naturalne które Ziemia oferowała za darmo znikają. Jeżeli czegoś nie zrobimy, doświadczymy zagrożeń poważniejszych niż obecne, a życie kolejnych pokoleń ulegnie całkowicie zmianie. 

Pamiętajmy! Nie znamy innego życia, jesteśmy sami we wszechświecie! Kiedy dojdzie do globalnej katastrofy ekologicznej ludzkość nie będzie miała Planety B.

Wszystko jest ze sobą połączone los Ziemi i los ludzkości

Jesteśmy częścią przyrody, połączeni z nią pępowiną której nigdy nie odetniemy. Wyłoniliśmy się z przyrody i ciągle w niej tkwimy. Chronić przyrodę skutecznie oznacza chronić ją wraz z człowiekiem, nie zaś bez niego lub wbrew człowiekowi.

Błędem jest stosowanie podziału: MY i PRZYRODA, że coś robimy dla SIEBIE, a coś dla PRZYRODY.

Każdy człowiek ma wpływ na Ziemię która jest domem dla nas i innych zwierząt. Wszyscy żyjemy na Ziemi która jest systemem naczyń połączonych i mamy wpływ bezpośredni i pośredni na siebie nawzajem: zwierzęta rośliny, ludzi.

Zmiany środowiska naturalnego uświadamiają nam, że nie chodzi o jeden ekosystem, chodzi o całą biosferę. Korzystamy z dóbr biosfery, które działają w skomplikowanych procesach współzależności, tego co żywe, z tym co martwe. Razem z miliardami organizmów współtworzymy warunki do życia.

Wspólnie mamy planetę do uratowania

Wspólnie mamy planetę do uratowania

To już ostatni dzwonek, by zmienić swoje nawyki. Musimy działać zarówno na małą jak i wielką skalę. 

W walkę o czyste środowisko angażuje się coraz więcej znanych na całym świecie osób - aktorzy, celebryci, biznesmeni: Leonardo diCaprio, Jane Fonda, Cate Blanchett, Bill Gates. Im jest łatwiej bo mają pieniądze, wpływy.

Kilka lat temu zadawałem sobie pytanie: W jaki sposób JA mogę pomóc PLANECIE?

Nie jestem politykiem, influencerem, aktorem, osobą o dużych możliwościach finansowych, czy mocy opiniotwórczej. Zdecydowałem się jednak na podjęcie konkretnych działań.  

Tak właśnie powstała inicjatywa edukacyjna związana z prowadzeniem portalu. Portalu który ma uświadamiać, co zrobiliśmy z NASZĄ Błękitną Planetą.

Dla dobra ZIEMI działam! Chce zmieniać NASZE postępowanie!

W dobie post prawdy staram się dostarczać aktualne informacje, szerzyć wartościową wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Wyjaśniać co oznaczają poszczególne pojęcia i zagadnienia ekologiczne

Daje czytelnikom więcej świadomości i otwieram oczy na nowe rzeczy, zagadnienia, zachowania. Pokazuje wielotorowość, różnorodność i użytkowość przyrody. Uważam, że dzięki mojej pracy ludzie lepiej rozumieją świat który nas otacza.

Słucham, czytam, publikuje wypowiedzi ekspertów, naukowców, innowatorów i wizjonerów. Doradzam jak oszczędzać energię, wodę, a przez to pieniądze i środowisko, dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów. Jak odczytywać znaki ekologiczne, etykiety energetycznekupować i użytkować energooszczędne urządzenia, jak wybudować i prowadzić dom ekologiczny

Zamieszczane przeze mnie eko porady można śmiało wykorzystywać każdego dnia, w codziennych czynnościach, w życiu prywatnym i firmowym. Mogą być źródłem prawdziwej inspiracji.

Włącz oszczędzanie - Bądź eko

Metoda małych kroczków

Spotkałem się z opiniami, że to co robię NIE MA SENSU! Że są to mało istotne działania.
Uważam zupełnie inaczej!

Wierzę, że mam moc czynienia zmian, podążam odpowiednią drogą, a pojedyncze decyzje robią (czynią) wielką różnicę.

Każde działanie zaczyna się od pierwszego kroku! 
Każda, nawet najmniejsza zmiana w naszym codziennym życiu, ma znaczenie dla życia na NASZEJ Ziemi!
Każdy z nas ma swój mały, ale realny wpływ na środowisko!
Każdy może zmieniać rzeczywistość i polepszać stan planety!

Zmiany można wprowadzać małymi krokami, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc. Oczywiście czym szybciej tym lepiej. 

Ważne jest żeby jak największa liczba osób zyskała ekologiczną świadomość!
Że BYCIE EKO nie wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania!
Że trzeba podjąć decyzję o ruszeniu z miejsca! 
Dawać dobry przykład rodzinie, przyjaciołom!
Zacząć działać już dziś, by zmiana stylu życia przysłużyła się światu i środowisku.


Celem niech stanie się 
poszanowanie matki natury
i ochrona błękitnej planety

Los Ziemi jest w naszych rękach!


Co udało mi się już zrobić, osiągnąć?

Od początku działania portalu Włącz oszczędzanie dzielę się (z WAMI czytelnikami) wiedzą zupełnie za darmo. Zamiast poświęcać wiele godzin na szukanie informacji strona wlaczoszczedzanie.pl pozwala uporządkować, przyspieszyć proces poznania danych zagadnień i pojęć ekologicznych.

Tworzę największą w polskim internecie encyklopedię ekologiczną - bazę haseł ekologicznych, które odpowiadają na podstawowe pytania związane z ekologią, ochroną środowiska i zagrożeniami ekologicznymi (291 haseł ekologicznych – stan na 08.10.2021). 

Tworzę unikalne, rozbudowane i merytoryczne treści. Publikuje tematycznie powiązane ze sobą grupy artykułów, linkując do informacji, które traktuje jako kluczowe, najbardziej wartościowe:

Uruchomiłem dział aktualności, gdzie codziennie dodaje nowe eko wiadomości (2532 artykułów – stan na 08.10.2021).

Doprowadziłem wiele haseł ekologicznych zamieszczonych na stronach portalu do pierwszych wyników wyszukiwania Google.

Stworzyłem i wciąż aktualizuje pierwsze w polskim internecie zestawienia i przeglądy:

Zajmuje się technicznymi zagadnieniami związanymi z prowadzeniem strony www:

 • zaprojektowałem i wykonałem stronę portalu wlaczoszczedzanie.pl
 • codziennie dbam o aktualną wersję CMS-a, przyjazny charakter, wygodną, przejrzystą strukturę i responsywność strony internetowej
 • wykonuje prace z zakresu obowiązków administratora strony, domeny i hostingu
 • dostosowuje witrynę do wytycznych Google
 • wciąż rozbudowuje i ulepszam zaplecze portalu
 • optymalizuje stronę pod kątem prędkości działania i ładowania
 • przygotowuje zdjęcia i grafiki

Treści zawarte w artykułach z działu nowości i encyklopedii ekologicznej wykorzystywane są: 

 • przez portale internetowe, lokalne, branżowe, ekologiczne i edukacyjne
 • magazyny studenckie
 • w pracach naukowych
 • na forach dyskusyjnych
 • w prasie codziennej, radiu i telewizji

Nawiązałem współpracę: 

 • z agencjami prasowymi: Newseria, Newseria Biznes, Newseria Innowacje, Newseria Lifestyle, Nauka w Polsce, Serwis Zdrowie, Kurier PAP
 • pracownią badań opinii publicznej SW Research 

Portal Włącz oszczędzanie jest patronem medialnym wydarzeń ekologicznych, stowarzyszeń, fundacji i organizacji ekologicznych:

 • Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
 • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego OSBN
 • Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com
 • Green Energy Congress
 • Warsaw EcoTech Expo
 • Targi Bio Eko Natura
 • Ekotyki – Targi kosmetyków naturalnych
 • PV GigaCon
 • Targi NATURA 2021 zdrowie i uroda
 • W klimacie zmian

zobacz: przegląd wybranych publikacji ekologicznych, list partnerów z którymi współpracuje portal wlaczoszczedzanie.pl

Dlaczego Patronite? Na co przeznaczę środki? 

Patronite plus Włącz oszczędzanie

Konsekwentnie od 2015 roku na “pełen etat” zaangażowany jestem w prowadzenie portalu Włącz oszczędzanie. Lubię pracować i czuje satysfakcje kiedy jestem produktywny. Cieszę się że z pasją robię coś dla planety, a czytelnicy portalu uznają to za wartościowe. 

Nie uważam się za super eksperta w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska, ale tworzenie treści pomaga mi w poszerzania własnej wiedzy (rozwój osobisty) i zdobywania nowych umiejętności.

Wyszukiwanie informacji, opracowywanie haseł ekologicznych, przygotowywanie materiałów jest jednak bardzo pracochłonne, kosztuje sporo własnych pieniędzy i czasu. To czas jest obecnie jedną z najcenniejszych walut na świecie. 

Mam sporo pomysłów na to co można zrobić, w jakim kierunku ma rozwijać się portal. Wymaga to jednak badań, studiowania, tłumaczenia, zaangażowania….

Wasze wsparcie finansowe pomoże: 

 • w dalszym rozwoju portalu
 • tworzeniu merytorycznych treści 
 • w aktualizowaniu i uzupełnianiu wiedzy o nowe informacje
 • podnoszeniu jakości publikowanych materiałów pod względem merytorycznym, technicznym i wizualnym
 • dotarciu do innych czytelników poprzez media społecznościowe
 • w stworzeniu podcastu powiązanego z portalem

W tym celu zainwestuje:

 • w nowy sprzęt komputerowy
 • szybszy, stabilniejszy serwer
 • codzienny backup portalu
 • zabezpieczenie strony przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak ataki hakerskie
 • oprogramowanie wspierające działanie strony internetowej
 • narzędzia wspierające SEO i optymalizację strony
 • narzędzia umożliwiające badanie marki, wyszukiwanie słów kluczowych
 • narzędzia graficzne
 • bazę grafik
 • subskrypcje branżowych czasopism
 • zakup książek o tematyce ekologicznej
 • sprzęt do obsługi i nagrywania podcastu

Ułatwi to rozszerzenie działalności na inne platformy, dotarcie do większej liczby osób. Pozwoli wznieść projekt Włącz oszczędzanie na nowy, wyższy poziom i jeszcze lepiej promować wartościowe treści.

Chcę dalej dzielić się wiedzą i zmieniać świat na lepsze!

Jeżeli podzielacie idee przyświecające tworzeniu portalu Włącz oszczędzanie, zachęcam WAS do WŁĄCZENIA się w mój projekt. 

Będę wdzięczny. za każdą nawet najmniejszą wpłatę, która pozwoli na dalszy rozwój portalu. 

Bardzo proszę o wsparcie. Dzięki temu dacie Mi sygnał, że to co robię ma sens, że jest to ścieżka którą dalej powinienem podążać. 

Co mogę zrobić żeby wiedza którą się z tobą dzielę była dla Ciebie jeszcze bardziej wartościowa?

Będę wdzięczny gdy po przeczytaniu publikowanych przeze mnie poszczególnych treści skontaktujesz się ze mną, podzielisz opinią i uwagami. Pomoże mi to w rozwoju.

Jeśli jest coś w czym moja strona mogłaby być jeszcze lepsza, ciekawsza, zapraszam Cię do kontaktu na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Obiecuję że odpiszę najszybciej jak to możliwe.

Ziemia jest twoim okrętem

Cele Autora

Poziom 0 - technikalia...
 • 500 zł miesięcznie
 • 460 zł brakuje
8%

Nie muszę już wykładać na funkcjonowanie portalu wszystkich pieniędzy z własnej kieszeni.

Opłacam: serwer, podstawowe zabezpieczenia portalu, systematyczny backup strony, oprogramowanie wspierające działanie strony internetowej.

Codziennie dodaje nowe treści do aktualności na stronie.

Co dwa tygodnie aktualizuje zakładkę Wiedza ekologiczna m.in.

kalendarium wydarzeń ekologicznych
klęski i katastrofy ekologiczne
filmoteka ekologa
podcasty ekologiczne


Jeżeli podzielacie idee przyświecające tworzeniu portalu Włącz oszczędzanie, zachęcam WAS do WŁĄCZENIA się w mój projekt.

Poziom 1 - mały krok dla mnie, ale...
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 960 zł brakuje
4%
„To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – powiedział Neil Armstrong, gdy 21 lipca 1969 roku jako pierwszy człowiek w historii postawił stopę na Księżycu. Jego ślad wciąż pozostaje widoczny na powierzchni naszego naturalnego satelity.

Dla mnie osiągnięcie tego poziomu to mały, pierwszy krok, ale niezwykle ważny. Swoją wpłatą pomagasz w dalszym rozwoju portalu.

W internecie można obecnie znaleźć prawie wszystko. Chciałbym jednak, przy pisaniu artykułów, móc korzystać z płatnych: baz danych, serwisów, zakupu książek o tematyce ekologicznej, subskrypcji branżowych czasopism.

Dzięki temu będę starał się systematycznie podnosić jakość publikowanych materiałów pod względem merytorycznym, technicznym i wizualnym.

Obiecuję, że w encyklopedii haseł ekologicznych znajdą się, co najmniej dwa nowe hasła miesięcznie. Do tej pory stworzyłem ich 291…. (stan na 09.10.2021 rok)

zobacz w zakładce Wizytówka: Co udało mi się już zrobić, osiągnąć!
Poziom 2 - kamień węgielny pod rozwój portalu...
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 1 460 zł brakuje
2%
Osiągnięcie tego celu przyczyni się do realnego skoku jakościowego w tym co robię.

Zainwestuję w:
w nowy, wydajniejszy sprzęt komputerowy
stabilniejszy i szybszy serwer
płatne oprogramowanie
bazy grafik
zabezpieczenie strony przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak ataki hakerskie
narzędzia graficzne
bazę grafik

Ułatwi to rozszerzenie działalności na inne platformy, dotarcie do większej liczby osób. Pozwoli wznieść projekt Włącz oszczędzanie na nowy, wyższy poziom i jeszcze lepiej promować wartościowe treści.
Poziom 3 - strefa komfortu
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 960 zł brakuje
2%
Dwa tysiące to już wystarczająco dużo, by wyjść ze strefy dyskomfortu i wejść w odpowiednią przestrzeń do tworzenia wartościowych materiałów.

Oddam codzienną opiekę techniczną nad witryną w ręce profesjonalistów.

Zlecę zewnętrznej firmie przeprowadzenie audytu strony internetowej, aby lepiej zoptymalizować portal, usunąć błędy, poprawić jej widoczność w wyszukiwarkach.
Podczas audytu sprawdzone zostaną również kwestie związane z bezpieczeństwem, aktualnością, wydajnością i poprawnością wdrożenia elementów strony.

Zainwestuje w narzędzia wspierające SEO i optymalizację strony.

Optymalizacja wydajności jest jednym z prostszych sposobów na wzmocnienie pozycji serwisu w wynikach wyszukiwania Google’a. Dodatkowo, zoptymalizowana strona zużywa mniej zasobów serwera. Szybkie wczytywanie się elementów strony poprawia odbiór witryny wśród użytkowników, zachęca ich do dłuższego przebywania w serwisie i odwiedzania kolejnych zakładek.

Przyśpieszenie strony zmniejsza ryzyko, że czytelnik nie otworzy strony, ponieważ za długo czeka na jej uruchomienie.
Poziom 4 - high level
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 2 460 zł brakuje
1%
Portal Włącz oszczędzanie wchodzi na wyższy poziom!

Za takie pieniądze jestem w stanie prowadzić portal, tworzyć i publikować wartościowe materiały ze zdwojoną siłą.
Promować najbardziej istotne materiały w wyszukiwarkach i na portalach społecznościowych.

Żeby jeszcze bardziej skupić się na tworzeniu treści zlecę SEO i optymalizację strony zewnętrznej firmie.

Zainwestuje w narzędzia umożliwiające badanie marki i wyszukiwanie słów kluczowych.
Poziom 5 - korekta i redakcja tekstu
 • 3 000 zł miesięcznie
 • 2 960 zł brakuje
1%
Skorzystam z pomocy profesjonalnego redaktora i korektora tekstów. Dzięki nim w krótszym czasie będę mógł tworzyć znacznie więcej wartościowych tekstów.

Redaktor to osoba, która dba o formę i logikę, sprawdza poprawność merytoryczną tekstu, odmianę nazwisk, dat, chronologię. Redaktor sprawi, że w moim tekście zapanuje ład, stanie się on poprawny składniowo, przejrzysty i łatwy w odbiorze, brzmiąc i wyglądając profesjonalnie.

Korektor to osoba, która sprawdza poprawność językową tekstu, nie ingerując istotnie w jego formę, czy układ. Analizuje treść głównie pod kątem językowym: poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej.

Jako autor zazwyczaj nie jestem w stanie dostrzec własnych błędów, bo skoncentrowany jestem na przekazaniu treści. O formę mogą zadbać więc redaktorzy i korektorzy, których specjalizacja jest często wsparta studiami filologicznymi lub edytorskimi.

To redaktor i korektor sprawią, że tekst przyjmuje formę, którą dobrze się czyta.
Poziom 6 - podcast na horyzoncie
 • 4 000 zł miesięcznie
 • 3 960 zł brakuje
1%
Ta kwota pozwoli wejść na stałą orbitę, zakupić sprzęt do obsługi i nagrywania podcastu, skupić się na dalszym rozwoju w formie komunikacji werbalnej ;-)

Dlaczego przymierzam się do tworzenia podcastów?

Dzięki słuchaniu podcastów, zdałem sobie sprawę, że prezentacja treści za pomocą dźwięku, jest bardziej angażująca z punktu widzenia odbiorcy. Komunikacja werbalna jest przecież najstarszą formą komunikacji międzyludzkiej.

Obecnie ludzie czytają coraz mniej, coraz krótsze tekstu, a przekaz pisany jest słabo zapamiętywany. Dlatego treść do słuchania jest bardziej efektywna.

Publikuje merytoryczne treści i należałoby nadać im bardziej ludzkiego pierwiastka, osobistego charakteru. Sposobem na to są podcasty.

Podcasty to idealne miejsce gdzie można dzielić się wartościową wiedzą, budować markę portalu i rozwijać inicjatywę. Podcast staje się w coraz większym stopniu opiniotwórczym narzędziem, dającym możliwości darmowej dystrybucji informacji.

Do tworzenia podcastów nie trzeba angażować specjalistów od animacji, efektów specjalnych, nie trzeba zatrudniać rozpoznawalnej twarzy, tworzyć kosztownych planów produkcyjnych, inwestować w profesjonalny sprzęt.

Podcast można wyczarować samemu, stworzyć własnym sumptem. Wystarczy interfejs i mikrofon. Liczy się zaangażowanie, dobry pomysł, wyobraźnia, wartościowe i merytoryczne treści.

Podcast świetnie nadaje się do pogłębiana relacji i budowania zaangażowanej społeczności. Komunikacja w formie podcastu przekształca się w coś nowego, bliższego słuchaczom, pozwalającego wyrazić własne emocje.

Skuteczność podcastu udowadniają liczne badania, a znajomość zapamiętywania treści audio jest bardzo wysoka. Najwyższa spośród wszystkich mediów. Wykorzystując darmowe aplikacje słuchasz podcastu kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Dzięki tworzonym przeze mnie poszczególnym odcinkom podcastu można będzie zatem nie tylko poczytać, ale również posłuchać o zagadnieniach, które poruszam na stronie portalu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Włącz oszczędzanie na własną domową miarę! już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę!
Włącz oszczędzanie na własną domową miarę!
20 zł
Monika Zeller
Monika Zeller
20 zł
Magdalena Błocka
Magdalena Błocka
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.