Włącz oszczędzanie na własną domową miarę!

W Patronite od 15.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2092

Liczba Patronów: 2308

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
85 miesięcznie
2 035 łącznie

Poziom 0 - technikalia...

500 zł

miesięcznie

17%

osiągnięto

415 zł

brakuje

Nie muszę już wykładać na funkcjonowanie portalu wszystkich pieniędzy z własnej kieszeni.

Opłacam: serwer, podstawowe zabezpieczenia portalu, systematyczny backup strony, oprogramowanie wspierające działanie strony internetowej.

Codziennie dodaje nowe treści do aktualności na stronie.

Co dwa tygodnie aktualizuje zakładkę Wiedza ekologiczna m.in.

kalendarium wydarzeń ekologicznych
klęski i katastrofy ekologiczne
filmoteka ekologa
podcasty ekologiczne


Jeżeli podzielacie idee przyświecające tworzeniu portalu Włącz oszczędzanie, zachęcam WAS do WŁĄCZENIA się w mój projekt.

Poziom 1 - mały krok dla mnie, ale...

1 000 zł

miesięcznie

8%

osiągnięto

915 zł

brakuje

„To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – powiedział Neil Armstrong, gdy 21 lipca 1969 roku jako pierwszy człowiek w historii postawił stopę na Księżycu. Jego ślad wciąż pozostaje widoczny na powierzchni naszego naturalnego satelity.

Dla mnie osiągnięcie tego poziomu to mały, pierwszy krok, ale niezwykle ważny. Swoją wpłatą pomagasz w dalszym rozwoju portalu.

W internecie można obecnie znaleźć prawie wszystko. Chciałbym jednak, przy pisaniu artykułów, móc korzystać z płatnych: baz danych, serwisów, zakupu książek o tematyce ekologicznej, subskrypcji branżowych czasopism.

Dzięki temu będę starał się systematycznie podnosić jakość publikowanych materiałów pod względem merytorycznym, technicznym i wizualnym.

Obiecuję, że w encyklopedii haseł ekologicznych znajdą się, co najmniej dwa nowe hasła miesięcznie. Do tej pory stworzyłem ich 291…. (stan na 09.10.2021 rok)

zobacz w zakładce Wizytówka: Co udało mi się już zrobić, osiągnąć!

Poziom 2 - kamień węgielny pod rozwój portalu...

1 500 zł

miesięcznie

5%

osiągnięto

1 415 zł

brakuje

Osiągnięcie tego celu przyczyni się do realnego skoku jakościowego w tym co robię.

Zainwestuję w:
w nowy, wydajniejszy sprzęt komputerowy
stabilniejszy i szybszy serwer
płatne oprogramowanie
bazy grafik
zabezpieczenie strony przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak ataki hakerskie
narzędzia graficzne
bazę grafik

Ułatwi to rozszerzenie działalności na inne platformy, dotarcie do większej liczby osób. Pozwoli wznieść projekt Włącz oszczędzanie na nowy, wyższy poziom i jeszcze lepiej promować wartościowe treści.

Poziom 3 - strefa komfortu

2 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

1 915 zł

brakuje

Dwa tysiące to już wystarczająco dużo, by wyjść ze strefy dyskomfortu i wejść w odpowiednią przestrzeń do tworzenia wartościowych materiałów.

Oddam codzienną opiekę techniczną nad witryną w ręce profesjonalistów.

Zlecę zewnętrznej firmie przeprowadzenie audytu strony internetowej, aby lepiej zoptymalizować portal, usunąć błędy, poprawić jej widoczność w wyszukiwarkach.
Podczas audytu sprawdzone zostaną również kwestie związane z bezpieczeństwem, aktualnością, wydajnością i poprawnością wdrożenia elementów strony.

Zainwestuje w narzędzia wspierające SEO i optymalizację strony.

Optymalizacja wydajności jest jednym z prostszych sposobów na wzmocnienie pozycji serwisu w wynikach wyszukiwania Google’a. Dodatkowo, zoptymalizowana strona zużywa mniej zasobów serwera. Szybkie wczytywanie się elementów strony poprawia odbiór witryny wśród użytkowników, zachęca ich do dłuższego przebywania w serwisie i odwiedzania kolejnych zakładek.

Przyśpieszenie strony zmniejsza ryzyko, że czytelnik nie otworzy strony, ponieważ za długo czeka na jej uruchomienie.

Poziom 4 - high level

2 500 zł

miesięcznie

3%

osiągnięto

2 415 zł

brakuje

Portal Włącz oszczędzanie wchodzi na wyższy poziom!

Za takie pieniądze jestem w stanie prowadzić portal, tworzyć i publikować wartościowe materiały ze zdwojoną siłą.
Promować najbardziej istotne materiały w wyszukiwarkach i na portalach społecznościowych.

Żeby jeszcze bardziej skupić się na tworzeniu treści zlecę SEO i optymalizację strony zewnętrznej firmie.

Zainwestuje w narzędzia umożliwiające badanie marki i wyszukiwanie słów kluczowych.

Poziom 5 - korekta i redakcja tekstu

3 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

2 915 zł

brakuje

Skorzystam z pomocy profesjonalnego redaktora i korektora tekstów. Dzięki nim w krótszym czasie będę mógł tworzyć znacznie więcej wartościowych tekstów.

Redaktor to osoba, która dba o formę i logikę, sprawdza poprawność merytoryczną tekstu, odmianę nazwisk, dat, chronologię. Redaktor sprawi, że w moim tekście zapanuje ład, stanie się on poprawny składniowo, przejrzysty i łatwy w odbiorze, brzmiąc i wyglądając profesjonalnie.

Korektor to osoba, która sprawdza poprawność językową tekstu, nie ingerując istotnie w jego formę, czy układ. Analizuje treść głównie pod kątem językowym: poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej.

Jako autor zazwyczaj nie jestem w stanie dostrzec własnych błędów, bo skoncentrowany jestem na przekazaniu treści. O formę mogą zadbać więc redaktorzy i korektorzy, których specjalizacja jest często wsparta studiami filologicznymi lub edytorskimi.

To redaktor i korektor sprawią, że tekst przyjmuje formę, którą dobrze się czyta.

Poziom 6 - podcast na horyzoncie

4 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

3 915 zł

brakuje

Ta kwota pozwoli wejść na stałą orbitę, zakupić sprzęt do obsługi i nagrywania podcastu, skupić się na dalszym rozwoju w formie komunikacji werbalnej ;-)

Dlaczego przymierzam się do tworzenia podcastów?

Dzięki słuchaniu podcastów, zdałem sobie sprawę, że prezentacja treści za pomocą dźwięku, jest bardziej angażująca z punktu widzenia odbiorcy. Komunikacja werbalna jest przecież najstarszą formą komunikacji międzyludzkiej.

Obecnie ludzie czytają coraz mniej, coraz krótsze tekstu, a przekaz pisany jest słabo zapamiętywany. Dlatego treść do słuchania jest bardziej efektywna.

Publikuje merytoryczne treści i należałoby nadać im bardziej ludzkiego pierwiastka, osobistego charakteru. Sposobem na to są podcasty.

Podcasty to idealne miejsce gdzie można dzielić się wartościową wiedzą, budować markę portalu i rozwijać inicjatywę. Podcast staje się w coraz większym stopniu opiniotwórczym narzędziem, dającym możliwości darmowej dystrybucji informacji.

Do tworzenia podcastów nie trzeba angażować specjalistów od animacji, efektów specjalnych, nie trzeba zatrudniać rozpoznawalnej twarzy, tworzyć kosztownych planów produkcyjnych, inwestować w profesjonalny sprzęt.

Podcast można wyczarować samemu, stworzyć własnym sumptem. Wystarczy interfejs i mikrofon. Liczy się zaangażowanie, dobry pomysł, wyobraźnia, wartościowe i merytoryczne treści.

Podcast świetnie nadaje się do pogłębiana relacji i budowania zaangażowanej społeczności. Komunikacja w formie podcastu przekształca się w coś nowego, bliższego słuchaczom, pozwalającego wyrazić własne emocje.

Skuteczność podcastu udowadniają liczne badania, a znajomość zapamiętywania treści audio jest bardzo wysoka. Najwyższa spośród wszystkich mediów. Wykorzystując darmowe aplikacje słuchasz podcastu kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Dzięki tworzonym przeze mnie poszczególnym odcinkom podcastu można będzie zatem nie tylko poczytać, ale również posłuchać o zagadnieniach, które poruszam na stronie portalu.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Monika Zeller
Monika Zeller
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Magdalena Błocka
Magdalena Błocka
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Magdalena Błocka
Magdalena Błocka
Próg: 10 zł