Małgorzata Zmaczyńska

W Patronite od 17.09.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 217

liczba Patronów: 186

53 patronów
1 099 zł miesięcznie
26 855 zł łącznie
DZIEŃ DOBRY, dzień dobry®️ Kręci mnie motoryzacja, jedzenie i ciekawi ludzie Moją supermocą jest mówienie. 🥳 Nagrywam Podcast RADIOaktywny i ZMACZNEGO

O Autorze

Jeśli słysząc "dzień dobry", w myślach automatycznie dodajesz drugie "dzień dobry", to prawdopodobnie poznaliśmy się wcześniej ☺️ Jeśli jednak nie, to pozwól że się przedstawię. 

Nazywam się Małgosia Zmaczyńska, choć najbardziej lubię wersję Gocha. Choć starsi znajomi wciąż podśmiewają się z mojego młodego wieku, to mam już całkiem bogate CV.

W liceum rozpoczęłam swoją przygodę z modelingiem, która trwała około 4 lata. Wówczas oprócz poznania osób z pierwszych stron gazet, dostałam wielką szkołę samodzielności oraz okazję życia za granicą, m.in. w Paryżu, Mediolanie czy Hong Kongu.
Jednak w pewnym momencie postanowiłam zamknąć ten rozdział i spróbować czegoś nowego.

Wysyłając zgłoszenie na staż do Czwórki Polskiego Radia, miałam nadzieję przeżyć fajną przygodę i osobiście poznać osoby, których głosy towarzyszyły mi każdego dnia. 
Kiedy otrzymałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną nie miałam jeszcze pojęcia, jak bardzo zmieni się moje życie.

Małgosia Zmaczyńska


Oczywiście zgodnie z oczekiwaniami, poznałam całą Ekipę, która od lat tworzyła moją ulubioną stację radiową. Nie  spodziewałam jest jednak szeregu niesamowitych wydarzeń i ludzi, którzy stanęli na mojej drodze. Każdy realizowany przeze mnie temat, niósł za sobą kolejne znajomości i ciekawe historie.

Podczas pracy w Radiu przeprowadziłam setki, mniej lub bardziej poważnych, sond ulicznych, dziesiątki wywiadów i kilka tysięcy niezapomnianych rozmów – od Martyny Wojciechowskiej po Świętego Mikołaja prosto z Laponii.

W pewnym momencie zapragnęłam nowych wyzwań i rozpoczęłam swoją przygodę z telewizją – najpierw przy produkcji programu Nowy Gadżet w TVN Turbo, a następnie w Telewizji Wirtualnej Polski. Przez prawie rok byłam  współodpowiedzialna za to, aby widzowie, pijąc poranną kawę mogli obejrzeć ciekawy program i dobrze rozpocząć dzień. W późniejszym czasie, dołączyłam do redakcji programu rozrywkowego, w którym nie tylko miałam wpływ na część merytoryczną, ale również,  już bezpośrednio, odpowiadałam za kontakt z gwiazdami.

Małgosia Zmaczyńska

Jednak pierwsza, młodzieńcza miłość wciąż nie dawała o sobie zapomnieć i wiedziałam, że muszę powrócić do radia. Wówczas trafiłam do RADIA KAMPUS, gdzie prowadziłam audycję kulturalno-naukową dla studentów.

Małgosia Zmaczyńska

Czas antenowy jest jednak ograniczony, a ja potrzebowałam go więcej: na rozmowy, na dygresja, na ROZKMINY! Wtedy, po rozmowie z Andrzejem Tucholskim, postanowiłam stworzyć własne radio -

Podcast RADIOaktywny - luźne rozmowy na (nie)typowe tematy

25.10.2017r. pojawił się pierwszy odcinek, a ja rozpoczęłam najpiękniejszą przygodę mojego życia! Co tydzień, w poniedziałek, zamieszczam rozmowę z wyjątkowym gościem i rozmawiamy na inny, (nie)typowy temat. 

 • Do ilu potrafi liczyć gołąb?
 • Czy Twój tatuaż to „gruz”?
 • Kogo dziennikarze wrzucają do folderu „zimne nóżki”?
 • Co samochód mówi o kobiecie?
 • Jak często ludzie wpadają do lwich wybiegów w zoo?
 • Czy właściciele escape roomów to sadyści?
 • Jak mieszka się w Pałacu Kultury?
 • Kto skrywa się za głosem warszawskiego metra?
 • Jak naprawdę wygląda szpital psychiatryczny od środka?

8.11.2018r. postanowiłam zrobić kolejny krok i wznieść podcasty na nieco wyższy poziom. Wystartowałam z zupełnie nowym projektem, czyli reportażami kulinarnymi.

ZMACZNEGO – podcast do słuchania przy stole

Najciekawsze historie opowiada się przy stole.
Jedzenie to znacznie więcej niż kalorie niezbędne do życia. To nieodzowny element spotkań rodzinnych i towarzyskich, w którym odzwierciedlamy nasze emocje i uczucia.
– Niech pierwszy rzuci pomidorem ten, którego babcia z miłością nie zachęca do zjedzenia kawałeczka sernika!

Co więcej w jedzeniu zapisana jest nasza historia, kultura a także nastroje społeczne i trendy.
– Tłuste i wysokoenergetyczne potrawy dla pracujących fizycznie pracowników vs fancy sushi na biznesowych spotkaniach.

ZMACZNEGO to podcast kulinarny, w którym usłyszysz wiele nieznanych historii o bardzo znanych potrawach, a także poznasz prawdziwych pasjonatów jedzenia.

 • Czy Coca-Cola stworzyła wizerunek Świętego Mikołaja?
 • Jak to możliwe, że 12 potraw wcale NIE symbolizuje 12 apostołów?
 • Jak smakuje polski croissant?
 • Skąd wzięła się kawa americano i dlaczego… nie warto jej pić?
 • Co łączy gofry z amerykańskim centrum zarządzania kryzysowego?
 • Dlaczego ramen jest świetnym lekarstwem na kaca?
 • Jaka jest różnica między polskimi a szwedzki pierniczkami, czyli pepparkakor?

Jednak nie spodziewaj się książki z przepisami w wersji audio. Ten podcast kulinarny zabierze Cię w niezwykłą podróż i pobudzi Twój apetyt!


Uwielbiam nagrywać! Od momentu szukania kolejnego gościa, nagrania, montażu, po emocje związane z publikacją. Choć cały proces daje mi ogrom satysfakcji, wymaga sporego nakładu zarówno czasowego, jak i finansowego.  

Dlatego właśnie, po długich namysłach, zdecydowałam się założyć profil na Patronite.
Mam nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu, będę mogła rozwijać Podcast oraz zrealizować pomysły, które kłębią się w mojej głowie.

* Jeśli gdzieś tam z tyłu głowy zastanawiasz się: Dlaczego zmacznego?
Już tłumaczę - ZMACZyńska małGOSIA, 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem