Dom Apostołów Regnum Christi

W Patronite od 07.09.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1380

liczba Patronów: 1335

3 patronów
45 zł miesięcznie
50 zł łącznie
Formowanie apostołów, aby zmienić świat na lepszy - to nasza pasja. Staramy się naśladować Chrystusa, który wychodzi osobom na spotkanie, objawia im miłość swego serca, gromadzi ich razem i formuje jako apostołów, chrześcijańskich liderów, posyła ich i towarzyszy im w ewangelizacji ludzi.

O Autorze

Filarami naszej wspólnoty Regnum Christi są:

1) życie duchowe

Bycie apostołem wymaga przede wszystkim dbanie o rozwój życia duchowego poprzez udział w liturgii i przystępowanie do sakramentów, rozważanie Pisma Św. oraz osobistą i wspólnotową modlitwę. 

2) wspólnota

Bez spotkania z drugim człowiekiem nie ma rozwoju. Członkowie wspólnoty na wzór wspólnot pierwotnego Kościoła zjednoczeni miłością braterską pomagają sobie wzajemnie w drodze do świętości, w formacji i działaniach apostolskich.

3) formacja integralna

Odpowiednia formacja jest drogą, która pomaga każdemu członkowi wzrastać w dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej zgodnie ze swoim stanem życia, skutecznie współpracować w apostolacie oraz przekształcać rzeczywistość. 

4) apostolat

Dotknięci miłością Chrystusa do ludzi, członkowie wspólnoty starają się z zaangażowaniem ustanawiać Jego Królestwo na ziemi, wychodząc na spotkanie osobom w ich konkretnych sytuacjach życiowych, zapraszając ich do uczestnictwa w misji Chrystusa. 

5) towarzyszenie

Regnum Christi oferuje wszystkim swoim członkom towarzyszenie i kierownictwo duchowe jako doskonały środek do wzrastania w swoim życiu duchowym i w drodze wzrastania do pełni swojego powołania. 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni