Roman Ficek

W Patronite od 22.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 168

Liczba Patronów: 247

Zostań Patronem
67 patronów
2 566 miesięcznie
11 731 łącznie
Bieganie po górach, pobijanie rekordów, zawody oraz zdobywanie łańcuchów górskich biegiem i tworzenie pionierskich wypraw biegowych przemierzając tysiące kilometrów górskimi łańcuchami. Tworzenie filmów z tych niesamowitych wyzwań jest częścią rozwoju i możliwości zdobywania dotąd niezdobytego

Mecenasi

gfg

O Autorze

Nazywam się Roman Ficek, pochodzę z Skawicy i moją pasją jest sport a mianowicie długodystansowe bieganie po górach. Biegam ultra maratony górskie i robię własne wyprawy długodystansowe od 7 lat bijąc przy tym rekordy i osiągając sukcesy. Od roku 2020 zacząłem się zajmować bieganiem zawodowo. Reprezentuje team oraz markę Hoka One One Poland.Sukcesywnie się rozwijam i z roku na rok robię duże postępy. Moim celem i priorytetem jest zostanie jednym z najlepszych ultra maratończyków świata.Pasja w moim życiu pojawiła się nagle po wyjściu na wschód słońca zimą na Babią Górę wtedy zrozumiałem co chce w życiu robić zaiskrzyło to co było uśpione we mnie.

Głównym celem na następne 2 lata jest rywalizacja w zawodach ultra maratońskich  poza granicami kraju na jak najwyższym poziomie GR20 bicie rekordu na najtrudniejszym szlaku Europy oraz zapowiadająca się wyprawa w 2022 roku:

Norwegia północ – południe. 3500 km przez góry Skandynawskie. Będzie to bieg pionierski projekt i podobny do biegu po Karpatach. Planowane jest przebiegnięcie całego łańcucha górskiego Skandynawi z północy na południe. Będzie to pierwsza taka próba zdobycia tego łańcucha górskiego od początku do końca. 

Jestem także w trakcie pisania książki o moich dokonaniach, życiu, bieganiu i realizacji marzeń. Książkę piszę z Łukaszem Grassem, który napisał taki bestseller jak ‘’Najlepszy’’ oraz ‘’Szlak mnie trafił’’. Książkę planujemy wydać w 2021 jesienią.

Biegamy bo lubimy, biegamy by żyć, biegamy bo jest to nasza pasja i sposób na życie. Bieganie daje nam cele, wyzwania, radość z życia, zdrowie, przyjemność z przebywania z naturą, zdobywanie gór w taki sposób jak nam to odpowiada bijąc przy tym rekordy i zdobywając łańcuchy górskie tak jak dotąd nikt nie próbował. Wspaniale jest uwieczniać i dawać inspirację innym ludziom pokazując to na ekranie jakie człowiek ma wielkie możliwości i jak potrafi zmieniać siebie, kiedy tylko zechce i w jaki sposób zechce. Granica jest niewidzialna więc po, co ją stwarzać.

PATRONITE założyłem ponieważ trzeba wykorzystać wszystkie opcje wsparcia jakie nam daje świat. A PATRONITE jest jedną z nich! Świetne jest to, że można tu wspierać osoby, które mogą się za to cenne wsparcie znacznie odwdzięczyć.


Moje największe wyprawy dotychczas to:

2018- Tatrzańskie Dwutysięczniki 340 km 22 tyś. up w 127 godzin. Był to bieg bez wsparcia po Tatrach Polskich i Słowackich. Celem było zdobycie 55 oszlakowanych dwutysięczników w tych górach.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-tatrzanskie-dwutysieczniki-ustanawianie-rekordu-szybkosci

2019- Łuk Karpat 2300 km 110 tyś up w 39 dni i 11 godzin. Jest to najszybsze zdobycie tego łańcucha górskiego z wsparciem i był to pierwszy w historii taki bieg od początku do końca bez przerwania. Start był na granicy Rumuńsko- Serbskiej w]z miasta Orsova a meta w Bratysławie na Słowacji. Biegłem przez cztery kraje: Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację zdobywając najwyższe szczyty tych państw biegnąć typowo graniami masywów górskich. Nakręciliśmy także dokument z tego biegu i niebawem będzie premiera z tej wyprawy. Także ta wyprawa była nominowana do ‘’Kolosy’’ w kategorii wyczyn jednego z największych festiwali podróżniczych na świecie oraz w konkursie ‘’travellery’’ w National Geographic w kategorii wyczyn roku.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-karpaty-gory-bieganie-ultrarunning

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/44664179/roman-ficek-przebiegl-luk-karpat

2020- Główny Szlak Beskidzki 500 km 21 tyś up w 107 godzin i 25 minut. Był to bieg bez wsparcia na najdłuższym szlaku Polskich, który prowadzi przez Beskidy. Ustanowiłem rekord na tej trasie bijąc przy tym także rekord ze wsparciem, który wynosił 108 h i 55 minut. 

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-nowy-rekord-gsb

https://www.sport.pl/inne/7,64998,26094725,ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin-nowy-rekord-po-biegu-pokazal.html

https://www.national-geographic.pl/artykul/rekord-glownego-szlaku-beskidzkiego-ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin

Wygrane zawody od 2018 roku:

2018: Salamandra Ultra Trail -105 km 5000 up.

          Ultra maraton - 5x Babia Góra - 90 km 7000 up.

          Bojko Trail -120 km 6000 up. (Ukraina)

2019: Zamieć - 24h.

          Beskidzki Topór -105 km 4500 up.

          Ultra maraton 6x Babia Góra -100 km 7500 up.

          Rzeźnik Ultra - 105 km 4500 up.

2020: Beskidzka Pętla 12 godzinny bieg w Brennej.

          Tatra Fest- 48 km 3800 up. ( Bieg po Tatrach Polskich)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Hanada Hanka
Hanada Hanka
75 zł jednorazowo
Darek Rut Rutkowski
Darek Rut Rutkowski
68 zł miesięcznie
Krzysztof Grzęda
Krzysztof Grzęda
25 zł miesięcznie
Ania Faza
Ania Faza
240 zł jednorazowo
Wojciech Kasiński
Wojciech Kasiński
10 zł miesięcznie
Konrad Woźniak
Konrad Woźniak
100 zł jednorazowo