Sekielski Brothers Studio

W Patronite od 12.02.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 2

liczba Patronów: 5

1825 patronów
58 560 zł miesięcznie
2 017 435 zł łącznie
Jesteśmy niezależnymi filmowcami. Dzięki Waszemu hojnemu wsparciu uzbieraliśmy fundusze na dwa dokumenty o księżach pedofilach w Polsce, a także zakończyliśmy finansowanie filmów o aferze SKOK i roli Jana Pawła II w tuszowaniu pedofilii wśród duchownych.

O Autorze

Drodzy Patroni,

Dzięki waszej hojności i pomocy, udało się nam zebrać fundusze na kolejny film dokumentalny! Dzięki Wam zakończymy to, co razem rozpoczęliśmy dokumentem „Tylko nie mów nikomu”, a kontynuowaliśmy w „Zabawie w chowanego”.

Nie muszę Was przekonywać, że każdy, kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem: co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz, ukrywali przed nim niewygodną prawdę?

Zebrane dzięki Wam pieniądze pozwolą nam poszukać odpowiedzi na te pytania w Watykanie, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Dominikanie. Mam nadzieję, że efekty naszej pracy poznacie w połowie przyszłego roku.

Obecnie trwają zdjęcia do filmu o aferze SKOK. Epidemia i związane z nią obostrzenia opóźniły nasze prace, ale o ile nie wydarzy się coś nieprzewidzianego, to dokument o wielomiliardowym przekręcie finansowym będziecie mogli zobaczyć na przełomie roku 2020/2021.

fot. Szymon Szcześniak

Co dalej?

Wsparcie jakiego udzieliliście naszym niezależnym produkcjom dokumentalnym i Wasze pozytywne reakcje na naszą twórczość, zainspirowały nas do podjęcia próby stworzenia nowego medium - niezależnego od polityków i finansowych grup nacisku. W czasie, gdy przedstawiciele rządzącej partii zapowiadają „dekoncentrację” i „repolonizację” mediów krytycznych wobec rządu i gdy tzw. media publiczne stały się tubą propagandową jednej opcji politycznej, niezwykle ważne stało się budowanie własnych, niezależnych mediów społecznych. Niezbędne są media, które działać będą w interesie obywateli, a nie tego czy innego polityka.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć - SEKIELSKI BROTHERS STUDIO, w skrócie SBS. Ma to być przestrzeń do tworzenia projektów multimedialnych: 

  • podcastów

  • wywiadów

  • programów publicystycznych

  • reportaży

  • i filmów dokumentalnych. 

Chcemy by było to miejsce, w którym swobodnie, bez cenzury i nacisków, działać będą mogli młodzi twórcy, dziś odbijający się od drzwi dużych korporacji medialnych. Zaprosimy też oczywiście doświadczonych dziennikarzy, którzy mają do przekazania odbiorcom coś więcej niż tylko przemysłowe mielenie newsów.

Wierzymy, że w Polsce jest zapotrzebowanie na jakościowe dziennikarstwo zajmujące się trudnymi i ważnymi społecznie sprawami. Razem możemy stworzyć miejsce wypełnione wartościową treścią, której tak bardzo brakuje dziś w mediach.

Będziemy także udoskonalać nasze dotychczasowe produkcje oraz zajmiemy się nowymi tematami i formatami. Zaplanowaliśmy cykliczną emisję następujących programów:

 

Publicystyka:

🔥 SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE - znane już Wam podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia z autorskim komentarzem Tomasza Sekielskiego. Tym razem na żywo również na platformie Youtube - w nowym studiu i w nowej oprawie! 

🔥 SEKIELSCY W RINGU - Bracia Sekielscy kontra internetowi trolle i głupota polskich elit. Bez cenzury i tylko dla dorosłych. Program comiesięczny, ekskluzywny - tylko dla Patronów wspierających Sekielski Brothers Studio.

 

Wywiady:

💬 SEKIELSKI O NAŁOGACH  - rozmowy Marka Sekielskiego z ludźmi, którzy walczą z uzależnieniami.

💬 SEKIELSKI NA ZDROWIE - nowy cykl Marka o szeroko pojętym zdrowym życiu, w którym skupi się na przełamywaniu szkodliwych mitów i wskazywaniu błędnych przekonań

💬 SEKIELSKI ONLINE - Tomasz w cyklu rozmów o polityce - i nie tylko...

 

Reportaż:

🎥 RAPORT SEKIELSKIEGO - program interwencyjno-śledczy, bazujący na informacjach od Was.

Film dokumentalny:

 🎬 Serial “12 wyzwań Sekielskiego” - serial dokumentalny, opowiadający o walce Tomasza Sekielskiego z jego otyłością. Odzyskując zdrowie i sprawność, Tomasz zostaje poddany 12 sportowym wyzwaniom.

 

🎧 Podcasty: 

Coś, czego od nas jeszcze nie dostaliście. Wszystkie nasze audycje i wywiady ukażą się również w formie audio. Do każdego z cykli stworzymy oddzielny podcast, który umieścimy na naszej stronie internetowej oraz na platformach streamingowych. Od tej pory, będziecie mogli słuchać naszych rozmów w samochodzie, czy na treningu.

 

✉️ Newsletter: 

Patroni będą dostawać od nas cykliczne raporty (mailowo lub w formie postów na Patronite) z informacją o naszych premierowych produkcjach - dołączymy także wybór najciekawszych naszym zdaniem tekstów, materiałów lub filmów, które znaleźliśmy dla Was w sieci.

Wspieraj!

Mamy też nadzieję, że dzięki Waszemu finansowemu wsparciu będziemy mogli nawiązać stałą współpracę z wartościowymi ekspertami, komentatorami, dokumentalistami oraz z młodymi, nieznanymi jeszcze twórcami. Bo Sekielski Brothers Studio ma być miejscem dla każdego, kto ceni sobie wolność i niezależność.

Aby zrealizować nasze pomysły musimy zbudować profesjonalne studio nagraniowe i wyposażyć je w niezbędny sprzęt. Potrzebne będzie również zaplecze techniczne i redakcyjne. Ale najważniejsi są współpracownicy, bez nich sami nie damy sobie rady.

Jeśli chcesz współtworzyć Sekielski Brothers Studio i budować naprawdę niezależne dziennikarstwo - zostań Patronem! 

 

Nasze filmy:


 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem