Zakręcona Kawiarenka

W Patronite od 16.04.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 224

liczba Patronów: 397

25 patronów
Zakręcona Kawiarenka to pierwsza taka w Polsce rodzinna pracownia ZDROWYCH wypieków artystycznych i tradycyjnych dla osób z celiakią na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej, niskowęglowodanowej, wegańskiej, paleo, keto, czy AIP. Główny składnik wypieków? MIŁOŚĆ!

O Autorze

Akuku!
Witaj w naszej Zakręconej Kawiarence, jest nam bardzo miło Ciebie tutaj gościć :)

Zakręcona Kawiarenka to pierwsza taka w Polsce rodzinna pracownia ZDROWYCH wypieków artystycznych i tradycyjnych dla osób z celiakią na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej, niskowęglowodanowej, wegańskiej, paleo, keto, AIP i każdej jakiej tylko trzeba.

Nasza zakręcona Zuzia codziennie na miejscu w kuchni kręci dla Was świeże pieczywo, ciasta, ciasteczka, babeczki, torty, desery, drożdżówki, wytrawne przekąski oraz zindywidualizowane wypieki, aby każdy alergik mógł rozkoszować się smakiem.

Nasza zakręcona Ciocia Asia - czyli ciocia wszystkich gości Kawiarenki - codziennie z szerokim uśmiechem czeka za witrynami na Wasze głodne brzuszki, aby nakarmić Was zdrowymi wypiekami, przygotować pyszną kawę i miło spędzić z Wami czas na pogaduchach przy uwielbianym przez wszystkich okiennym stoliczku

Jest też zakręcony Wujek Tomek! Wciąż nie ma odwagi parzyć Wam kawy, ale za to zyskał miano najlepszego zmywakowego w mieście, bo nikt tak jak on nie wypucuje brudnych misek, talerzy i filiżanek ;)
A choćby miał najbardziej zapracowane zmywaniem ręce i tak zawsze ochoczo wybiega ze swojego stanowiska i z ogromem serdeczności woła do każdego naszego gościa radosne DZIEŃ DOBRY!

Zakręcenia u nas nie brakuje, więc staramy się nim dzielić jak tylko możemy


Złota zasada "Zakręconej"?
Jeśli mama zapomni  podać kawy to krzycz:
"Ciociu Asiu, gdzie moja kawa?" :)

 

 

POZNAJMY SIĘ
  

To ja, zakręcona Zuzia - od 5 r.ż.  choruję na zespół chorób autoimmunologicznych oraz przewlekłe infekcje odkleszczowe - Hashimoto, RZS, celiakia, bartonella, borelioza, yersinioza, insulinooporność. Wiem, gorzki początek, ale spokojnie, koniec będzie na prawdę słodki!


Przez wiele lat lekarze nie potrafili mi pomóc, a ja byłam skazana jedynie na leżenie w łóżku z wszechogarniającym bólem każdej możliwej części ciała, silnym osłabieniem i niedowagą 14kg.
Miesiące spędzane w szpitalu, garści przepisywanych w ciemno leków nie przynosiły efektów.

Dopiero odpowiednia dieta eliminacyjna, zadbanie o jakość jedzenia i zmiana stylu życia pozwoliły stanąć mi na nogi wrócić do pełni sił.
Chociaż bartonella i cała odkleszczowa spółka wciąż próbują mi rzucać kłody pod nogi, abym nie była na siłach ustać na własnych nogach - dzielnie walczę, a odpowiednia dieta mi w tym pomaga.

Rysunek autorstwa Torbacz Wombat specjalnie dla Zakręconej Kawiarenki


Dzięki temu powstała Zakręcona Kawiarenka .
Pieczenie zawsze sprawiało mi wiele radości. Kiedy traciłam zdrowie, siły, znajomych i całe dotychczasowe życie jedyne co wciąż miałam to mały kącik w kuchni, w którym kręciłam swoje słodkości. Te uśmiechnięte buziaki małych i dużych po zjedzeniu moich wypieków dodawały sił i nie pozwalały się poddać.

 

Czekolasek Keto - tort czekoladowo laskowy - bez glutenu, nabiału, zbóż i cukru


Kiedy musiałam przejść na dietę, zaczęłam w kuchni bawić się smakiem, a tradycyjne ciacha wypiekałam w zdrowszej wersji. Dniami i nocami metodą prób i błędów opracowywałam autorskie receptury, aby uzyskać wypiek idealny. Wypiek bez glutenu, bez cukru, bez nabiału, jajek, zbóż, czy innych alergenów, ale wypiek pełen smaku i miłości, aby dawał rozkosz podniebienia i ogrom przyjemności.

Zaczynałam od małej, domowej kuchni. Piekłam po znajomych, po znajomych znajomych, do Teatru dla Okruszków. Wiedząc, że nic innego nie daje mi tyle siły co uśmiechnięte buziaki małych alergików, zaczęłam działać, aby otworzyć lokal.
I stało się! W wieku 20 lat otworzyłam autorską pracownię w Szczecinie, a w wieku 22 lat otworzyłam swoją wymarzoną Kawiarenkę na krakowskim Kazimierzu, gdzie każdego ranka wypiekam świeże pieczywo, ciasta, babeczki,  ciasteczka, torty, desery, kanapki, zapiekanki, zindywidualizowane wypieki oraz wiele, wiele zdrowych smakowitości, aby każdemu alergikowi sprawić odrobinę smacznej przyjemności :)

Naleśniki kasztanowe, odpowiednie na protokół autoimmunologiczny

 

Codziennie staram się zadbać, aby każdy kto choruje na celiakię, choroby zapalne jelit, choroby autoimmunologiczne, odkleszczowe, alergie, nietolerancje, nie musiał odmawiać sobie przyjemności jedzenia. Aby mógł się czuć normalnie jak każdy inny "wszystko jedzący". Aby mógł zabrać rodzinę, przyjaciół, sympatię do miejsca, gdzie nie będzie musiał siedzieć o samej szklance wody.

I to jest moja misja, aby dawać odrobinę radości poprzez zdrowe słodkości i uświadamiać, jak bardzo odpowiednia dieta i styl życia są dla nas ważne. Można przyjemnie i słodko żyć będąc na diecie, nawet na tej najbardziej rygorystycznej!

Bo "Przyjemność brzucha jest podstawą i korzeniem wszelkiego dobra" - Epikur

 
Nerkownik owocowy - odpowiedni na dietę wegańską i paleo


Dlatego po wielu zachętach postanowiłam stworzyć konto na Patronite, ponieważ zebrane środki pozwolą mi jeździć na szkolenia cukiernicze,  dzięki którym mogę się rozwijać i rozwijać, aby zdrowe wypieki były coraz to lepsze
Będę mogła też częściej uczestniczyć w szkoleniach dietetycznych, aby mieć jak największą świadomość wypiekanych produktów, które są przeznaczone na zdrowotne diety

Wiele osób też chciałoby, abym wydała książkę z całą historią, dietami, metodami leczenia, bo po 20 latach zabawy ze swoim zdrowiem jest o czym opowiadać!
Jednak trzeba na to poświęcić sporo czasu, który cały poświęcam w kuchni ciastkom, więc jeśli zaplecze finansowe na to pozwoli, będę mogła czasem wyjść z kuchni, aby poświęcić czas na pisanie dla Was :)

Wpierając mój rozwój, wspierasz rozwój PIERWSZEJ TAKIEJ KAWIARENKI W POLSCE, która daje masę radości małym i dużym :)

Keto Tort Kamelowy, bez glutenu, nabiału, zbóż i cukru? Proszę bardzo :)


 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem