Ludziom się wydaje, że psy lubią to, co oni myślą, że psy lubią. Brak wiedzy zabija relację opartą na wolności wyboru i de facto uniemożliwia autentyczny kontakt między człowiekiem i zwierzęciem.
Jeden z Duchowych 100latków. Jako trzynastoletni pies został porzucony przez właścicieli. Teraz w końcu ma życie, na jakie zasługuje każdy pies, szczególnie starszy.
"On był taki od początku, on taki przyszedł, on przeżył traumę".
Nie pozwalajcie, by Wasze psy spędzały życie w stresie i na krótkim sznurku.
Na jednej z grup owczarka środkowoazjatyckiego przeczytałam właśnie post z pytaniem jak zniechęcić kogoś do kupna azjaty. Z ciekawości przeczytałam komentarze i... Postanowiłam sama odnieść się do tego tematu.
Powstrzymajmy nasz egoizm i pychę wobec zwierząt, mało o nich wiemy, uczmy się o nich i od nich, ale nie w roli przedmiotów i zabawek.
Drodzy opiekunowie lub przyszli opiekunowie! Zastanówcie się co naprawdę dajecie swoim psom lub co możecie zaoferować psu, którego chcielibyście wziąć. Dajcie mu to, czego naprawdę potrzebuje, a nie to, co Wam się wydaje, że mu wystarczy.
Oto Uma - wyrzucona w lesie w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Miała listwę pełną mleka, ale nie udało się odnaleźć jej szczeniaków.
Myślę sobie, że polscy posiadacze azjatów i podobnych psów, to najbardziej zagrożona, albo po prostu najbardziej lękowa grupa społeczna świata.
Przeczytaj koniecznie, jeśli myślisz o sprawieniu sobie CAO lub innego dużego psa. Może unikniesz kłopotów, a pies nie straci życia.
Spotkanie z twórcami [Pies istota społeczna]
Wesprzyj działalność Autora Fundacja Duch Leona już teraz!
Od 10 lat sprawdzamy, czy politycy i polityczki trzymają się faktów. Rozprawiamy się z fake newsami, teoriami spiskowymi i pseudonauką. Z uporem pytamy o źródła i fakty. Dbamy o to, aby każdy miał dostęp do rzetelnych, bezstronnych i zweryfikowanych informacji. Nie odpuszczamy żadnej ze stron.
Radio Naukowe to podcast tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy.