Odświeżenie profilu - zdobądź nowych Patronów!

Obrazek posta

Dlaczego profil jest jak szczoteczka do zębów?

Często obserwujemy sytuację, w której profile Autorów nie zmieniają się przez wiele miesięcy. Niekiedy dzieje się tak, bo Twórcy udało się niemal idealnie wpasować w oczekiwania społeczności - ale takie przypadki są wyjątkowo rzadkie i nie wykluczają złotej zasady, dotyczącej działania na Patronite - nieustannego wdrażania (niewielkich) ulepszeń.

Zawsze można zwiększyć atrakcyjność progów, poprawić ich układ, dodać nowe nagrody, usunąć te niedziałające, zorganizować specjalną akcję, wreszcie - rozpisać profil na nowo.

Idąc za głosem chińskim mistrzów możemy śmiało stwierdzić - profil na Patronite jest jak szczoteczka do zębów. Zmieniaj go co najmniej raz na 3 miesiące!

Możesz wybrać kilka dróg:

a) Zmienić tylko jeden-dwa elementy

b) Zaktualizować wizytówkę/cele (które deaktualizują się naturalnie po jakimś czasie), pozostawiając niezmienione progi

c) Zmienić/zaktualizować progi (to najlepszy sposób na pozyskanie nowych Patronów/zachęcenie dawnych Patronów do powrotu!)

d) Zmienić cały profil i ruszyć z Patronite od nowa!

Musisz zdecydować, które opcje wdrożyć, ale zachęcamy Cię gorąco - poświęć choćby 10 minut na analizę swojego profilu! Jeśli jesteś na Patronite dłużej niż pół roku, na pewno zauważysz przynajmniej kilka elementów, które warto zmienić :)

Pytania, które zapewnią Ci nowych Patronów

Żeby ułatwić Wam zadanie, poszliśmy śladem pilotów myśliwców i przygotowaliśmy checklistę, zawierającą listę pytań. Jeśli odpowiesz na nie szczerze i podejmiesz działania, które wynikają z tych odpowiedzi - Twój profil na Patronite zyska drugie życie! Możesz się czuć jak na przesłuchaniu czy podczas rachunku sumienia - ale hej, to dla Twojego dobra!

Komunikacja

 • W jaki sposób do tej pory komunikowałem/am istnienie swojego profilu na Patronite? (wymień konkretne działania)
   
 • Jaki procent mojej społeczności wie o moim profilu na Patronite?
   
 • Czy wykorzystuje:
 • Listy Patronów, umieszczane na końcu filmów/wpisów/na fanpage
 • Logotypy, kierujące do mojego profilu na Patronite
 • Linki do mojego profilu pod filmami/pod wpisami/artykułami
 • Widget, osadzony na stronie/blogu
   
 • Czy dziękuję regularnie (i publicznie!) Patronom?
   
 • Czy pokazuje korzyści, które zyskują Patroni, obejmując mnie patronatem?
   
 • Czy pokazuje efekty działania Patronite (na profilu/w swoich kanałach)? (np. Trollsky pokazał na profilu wszystkie noże, które wysłał w ramach podziękowania do swoich Patronów)
   
 • Czy co jakiś czas przypominam o swoim profilu Nieaktywnym Patronom? Sprawdź w jaki sposób komunikować się z gronem osób, które kiedyś wspierały Twoje działania, a już tego nie robią!

Progi

 • Czy wywiązałem/am się z dostarczenia wszystkich nagród?
   
 • Czy dostarczenie którejś z nagród jest problematyczne? (może koszt jakiejś nagrody przewyższa zysk? Może wymaga zbyt dużo pracy?)
   
 • Czy wszystkie nagrody są nadal aktualne?
   
 • Czy powinienem/powinnam dodać nowe nagrody?
   
 • Jakie nagrody cieszą się popularnością u innych Autorów (podobnych do mnie?) - warto przeanalizować, jak działają inni Twórcy!
   
 • Czy społeczność sugerowała mi pomysły na nowe nagrody?
   
 • Czy pytałem/am się widzów/czytelników/fanów co chcieliby otrzymać w zamian za wsparcie?

 

WAŻNE!

Możesz edytować treść/limit/zdjęcie w progu, który ma aktywnych Patronów - natomiast nowa wersja progu musi zostać zaakceptowana przez zespół Patronite.  Jeśli chcesz wyedytować progi:

 1. Przejdź do sekcji Progi w panelu Autora
 2. Kliknij "edytuj" w oknie progu, który chcesz zmienić
 3. Wprowadź zmiany (w zakresie treści, zdjęcia i limitu Patronów. Pamiętaj, że nie można edytować kwoty aktywnego progu)
 4. Kliknij "zgłoś zmianę". Po weryfikacji, nasi administratorzy zatwierdzą nowe brzmienie progu. W przypadku wystąpienia pytań lub wątpliwości - będziemy kontaktować się mailowo.

 

Jeśli chcesz zachęcić Patronów do wyboru konkretnego progu, możesz wyróżnić go w specjalny sposób - korzystając z funkcji "Polecany próg".

Pamiętaj, że zdecydowanie warto poinformować o zmianach aktywnych Patronów (szczególnie, jeśli zmieniasz zakres symbolicznych nagród, dostępnych w progach).

 

Wizytówka

 • Czy moja wizytówka jest nadal aktualna?
   
 • Czy mogę zastosować którąś z porad z tego artykułu? Przeczytaj i dowiedź się, jak stworzyć niesamowitą wizytówkę!

Cele

Funkcje Patronite

Czy wykorzystuje wszystkie funkcje Patronite?

Usługi Patronite Premium

Czy znasz usługi premium, które za niewielką opłatą pozwalają zyskać zupełnie nowe możliwości?

 • Promocja na stronie głównejTo miejsce, gdzie trafia najwięcej użytkowników – zaprezentuj swoje konto i przyciągnij potencjalnych Patronów. Po wykupieniu usługi, znajdziesz się w sekcji „Promowani” która wyświetla się bezpośrednio pod menu głównym! ?
   
 • Promocja w kategoriach - Pozyskuj Patronów dzięki promocji na stronach kategorii Patronite! Twój profil będzie widoczny na górze ⬆️ strony Twoich kategorii - zwiększona widoczność oznacza potencjalną większą liczbę odwiedzin! ?


Jesteśmy pewni, że po przejściu wszystkich tych kroków, Twój profil nie będzie już taki sam...i bardzo dobrze!  W razie pytań, wątpliwości jesteśmy do Twojej dyspozycji: kontakt@patronite.pl

dla autorów ważne promocja profilu

Zobacz również

Autorze - zadbaj o swoją wizytówkę!
Finansowanie twórczości dzięki społeczności - okiem praktyka! Cz. 1
Szablony maili - Twoje teksty zamiast automatycznych powiadomień!

Komentarze (4)

Trwa ładowanie...