Szkoła Marzeń

W Patronite od 03.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
21 łącznie
Szkoła w Szczeglinie to mała wiejska szkoła uratowana w 2012 r. przez nasze stowarzyszenie. Spotykamy się tu nie tylko po to, aby prowadzić lekcje, ale też, by z radością realizować wymarzone projekty i szkolne wydarzenia. Warto zostać patronem bezpiecznej, przyjaznej szkoły!

O Autorze

Szkoła w Szczeglinie  jest prowadzona w wolontariacie przez Stowarzyszenie "Refugium", utrzymuje się z subwencji przekazywanej za pośrednictwem Gminy zależnej od liczby uczniów. Szkoły samorządowe są dodatkowo dofinansowywanie przez Gminę - każda szkoła publiczna nie jest instytucją dochodową i wymaga sporych nakładów. Tymczasem same samorządy są w trudnej sytuacji, szukają oszczędności, co często dokonuje się kosztem małych placówek oświatowych - w dużych szkołach koszt utrzymania ucznia jest niższy. Tak więc i dla naszej szkoły nadszedł trudny czas walki o utrzymanie swego status quo.

Ale - uwaga, uwaga! Właśnie mała szkoła ma tak wiele zalet, że warto ją utrzymywać!

W klasach jest mało uczniów, więc relacje pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami przybierają inny wymiar niż w dużych szkołach miejskich. Każdemu uczniowi nauczyciel poświęca więcej czasu i łatwiej mu pomóc w rozwijaniu talentów. Każdy z uczniów staje się niezbędny w organizowanych wydarzeniach, a na bierność nie ma miejsca! Łatwiej jest zapewnić bezpieczeństwo i zapobiegać problemom, gdyż w tak małej społeczności wszyscy się znają i niewiele da się ukryć.

Pielęgnujemy pamięć o wydarzeniach z historii Polski, zapraszamy ciekawych gości, uczestniczymy w konkursach i warsztatach, realizujemy wiele projektów. Szczycimy się certyfikatami "Otwarta szkoła", "Szkoła obywateli", "Szkoła przyjazna rodzinie" i "Szkoła z tradycją". Nasza Szkoła tętni życiem. Nawet w czasie zdalnego nauczania realizowaliśmy projekt "Matematyczny Hokus-Pokus". Wyposażamy szkołę w nowe pomoce do przedmiotów przyrodniczych z pozyskanych funduszy (nie można tych pieniędzy wydać na inny cel, np. na opał!). Nasza szkoła tętni życiem, jesteśmy mali, ale dużo się u nas dzieje! Chcemy szkoły bez propagandy genderowej i bez segregacji sanitarnej!

Nasza szkoła istnieje już ponad 70 lat - zapraszamy do wspomnień:

Posłuchajmy o misji Szkoły, o projektach i jej dokonaniach:

Jak działa nasze konto na Patronite?

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika