Nie jesteś zalogowany Zaloguj
Szukaj
Przydatne linki
Nie jesteś zalogowany
Jak nauczyć się wróżenia z kart tarota? Czy wkuwać na pamięć znaczenia opisane w książkach czy lepiej nadawać te znaczenia kartom samodzielnie? Jak wybrać odpowiedni dla nas rodzaj tarota? O co tarota pytają mężczyźni? Jak tarociści odpowiadają na zarzut, że tarot to "biblia szatana", albo ściema dla naiwnych? Jak traktują swoje talie kart? Gdzie je przechowują? Czy to ma znaczenie? Zapraszam na drugą część rozmowy z Panem Tomaszem, wróżbitą i tarocistą.
Osoby, którym wróży nie mogą się go nachwalić. Jest tarocistą indywidualistą i to słychać w naszej rozmowie. Z Panem Tomaszem mówimy o Tarocie i tym jak się z nim pracuje. Czy warto uczyć się znaczenia kart z książek czy każdy powinien opracować sobie swój system. Zarówno jeśli chodzi o rozkład kart czy ich interpretacje. O co Polacy pytają tarota? Czego chcę się dowiedzieć panie? Czy forma pytania ma znaczenie? Czy ważne jest nastawienie osoby, która szuka pomocy? Jak do wróżenia trzeba się przygotować? Posłuchajcie. Zapraszam.
Dlaczego w Szwajcarii nie można wynająć mieszkania takiego jak by się chciało. Czy używanie 4 jezyków sprawia mieszkańcom tego kraju problem? Na jaka pomoc państwa mogą liczyć? Dlaczego w Szwajcarii nie można wynająć mieszkania takiego jak by się chciało. Czy używanie 4 jezyków sprawia mieszkańcom tego kraju problem? Na jaka pomoc państwa mogą liczyć? Czy Szwajcarzy wiedzą, że jedną z najbardziej znanych szwajcarskich firm produkujących zegarki zakladal Polak? Jakie mają Szwajcarzy relacje z sąsiadami? Czego z kuchni szwajcarskiej koniecznie trzeba spróbować (a jest sporo pysznych rzeczy wartych grzechu). I wreszcie - dlaczego jest tam tak czysto? To wszystko i jeszcze więcej w drugiej części rozmowy z Agatą od lat mieszkajacą w Szwajcarii. Zapraszam.
Czy w Szwajcarii wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku? Czy za minimalne przekroczenie prędkości naprawdę grożą tam wysokie mandaty? Co grozi za jazdę rowerem po chodniku? Czy Szwajcarzy są - tak jak ich kraj - neutralni, czy też jasno wyrażają swoje poglądy. Jak można uzyskać obywatelstwo szwajcarskie. Będzie też odpowiedź na podchwytliwe pytanie o stolicę Szwajcarii. Wszystko to i jeszcze więcej w pierwszej części rozmowy z Agatą, mieszkajacą w Szwajcarii od 2002 roku. Zapraszam
Jego mini pracownia-galeria malarska znajduje się na jednym z warszawskich bazarów, gdzieś między budkami z warzywami, kebabem i kuchnią gruzińską. W tym miejscu możecie oderwać się od "tu i teraz". Mój gość pochodzi z Serbii, ale od wielu lat mieszka w Polsce. Uciekł przed wojną. Jest artystą malarzem i człowiekiem renesansu, bo para się wieloma rzeczami. Kocha kawę i kiedyś miał u nas jej palarnię. Poznajcie Jasmina, człowieka przepełnionego pozytywną energią.
Było o "czeskim błędzie" - czas na "czeski film". Co znaczy to powiedzenie? Czy Czesi kręcą dziś takie seriale jak popularne kiedyś w Polsce "Szpital na peryferiach" czy "Kobieta za ladą"? Co powinniśmy zjeść będąc w Czechach? Co zobaczyć poza Pragą? Dlaczego w Czechach lepiej niczego nie "szukać"? Zapraszam na drugą część rozmowy z Pauliną, która od 12 lat mieszka w Pradze. Polacy od Czechów przyjęli kiedyś chrześcijaństwo. Dziś Czesi to głównie ateiści. Posłuchajcie naszej rozmowy. Zapraszam.
Dlaczego Polacy lubią Czechów bez wzajemności? Jacy są naprawdę nasi południowi sąsiedzi. Jak żyją? Co lubią? Co powinniśmy zobaczyć podczas pobytu w Pradze i gdzie warto zajrzeć zbaczając z utartych szlaków. Czy "szmaticzka na paticzku" to parasolka? Co oznacza "czeski błąd"? Te i wiele innych tematów pojawia się w mojej rozmowie z Pauliną, która od 12 lat mieszka w Pradze. Posłuchajcie naszej rozmowy.
Jak rozpocząć poszukiwania genealogiczne? Gdzie szukać swoich przodków. Gdzie znajdują się odpowiednie dokumenty. Jak zbudować drzewo genealogiczne? Te pytania - i wiele innych - słyszę od lat od osób, którym opowiadam czasem o rezultatach swoich poszukiwań. Dlatego postawnowiłem nagrać ten autorski odcinek podcastu, żeby osoby, które zaczynają się interesować historią swojej rodziny mogły dowiedzieć się jakie powinny być ich pierwsze kroki. Dobrego słuchania i sukcesów w budowaniu Waszych drzew genealogicznych życzę.
Ikea, Abba, Potop, kryminały. Skojarzeń ze Szwecją i Szwedami w Polsce jest znacznie więcej. Posłuchajcie jak naszych północnych sąsiadów postrzega mieszkający w Szwecji od prawie 20 lat Marcin. Jacy są Szwedzi? Co sądza o Polakach? Jaka jest szwedzka kuchnia. Czy dzisiejsi Szwedzi mają świadomość jak bardzo ich przodkowie złupili nas podczas Potopu. W szwedzkich muzeach jest wciąż wiele ważnych i cennych dla nas dóbr kultury. Posłuchajcie też o dzieciach z Bullerbyn i kanapkowym torcie. Tematow jest znacznie więcej.
Końskie zaloty to prawda. Ale z końskim zdrowiem bywa już różnie. Posłuchajcie drugiej części rozmowy z Michałem - fizjoterapeutą koni. Dowiecie się jak konie się ze sobą komunikują, jak postrzegają świat i jak śpią. Będzie też słynny odgłos paszczą. Zapraszam do słuchania. Tematów jest więcej. Także tych trudniejszych. Powiemy między innymi o fundacjach ratujących konie prowadzone na rzeź.
Jakie są konie, jak o nie dbać. Czego potrzebują by były szczęśliwe? Jak żyją, jak sie komunikują, jak śpią, co jedzą? Co lubią, a co sprawia im ból? Jakie są rasy koni i jakie ich umaszczenie? Piękne i inteligentne. Od tysięcy lat u boku człowieka. Jakie są naprawdę? Posłuchajcie mojej rozmowy z Michałem - fizjoterapeutą koni, który zajmuje sie także dopasowywaniem siodeł.
Trudne historie superbohaterów i edukacyjna rola komiksów. Posłuchajcie o biseksualnym synu Supermana i o tym gdzie kupować komiksy, żeby nie przepłacać. W tym odcinku sprawdzamy też ile warte sa najdroższcze egzemplarze kolekcjonerskie. Mówimy też o tym jak zmieniali się superbohaterowie na przestrzeni lat. Wspominamy także tych, którzy trafili do gier komputerowych. Zapraszam na drugą część rozmowy z Mateuszem "Popcornzillą" Papisem, który o komiksach wie wszystko. Dobrego słuchania.
Wesprzyj działalność Autora ludzie są ciekawi już teraz!
Promowani autorzy
K3 podcast Dariusza Bugalskiego
K3 to autorski podcast - kontynuacja tego, co robiłem dotąd, między innymi w Trójce. Moją pasją – i misją – jest tworzenie społeczności, by podjąć próbę sprostania wyzwaniom kryzysu: niepewności, chaosowi, lękowi. Przeciwstawmy im: empatię, zaufanie, poszukiwanie pozytywnych rozwiązań.
Niedźwiecka o Zmierzchu
Seks, sens i reszta życia. Podkast myślowo drażniący oraz pomagający trawić rzeczywistość. Dla tych, którym o zmierzchu najlepiej się myśli. I dla tych dla których zmierzch, to pora na odpoczynek.